הזיכרון האחרון נגנב

עמית בוארון בן ה-8 נפטר לפני שנה מסרטן. הזכרונות שהותיר נגנבו עם המחשב שלו. "יש בו תמונות שצילמנו בבית החולים, מכתבים ושירים שכתב עמית, מזכרות ועבודות שהוא עשה בתור תחביב", מספר אביו יוסף

לפני שנה נפטר עמית בוארון בן ה-8 ממחלת הסרטן. הוריו, איריס ויוסף, תושבי נתניה, בילו איתו לילות וימים במשך שלוש שנים באשפוזים ובטיפולים קשים, עד שהמחלה ניצחה. אחת המזכרות שהשאיר הילד להוריו היה מחשב נייד, שעליו היו דברים שכתב וצייר. אך לפני שבועיים נפרץ ביתה של משפחת בוארון והמחשב נגנב. עתה מבקשים ההורים מהגנבים: "השיבו לנו את המחשב של הילד, זה הזיכרון היקר והאחרון ממנו".

עמית לקה בסרטן כשהיה בן 5. הוא החל לעבור טיפולים כימותרפיים והרבה להיעדר מבית הספר. הוריו מספרים כי את רוב עבודותיו ודברים שאהב לעשות שמר על מחשב נייד שקיבל. "המחשב היה החבר שלו", מספר האב יוסף. "יש בו תמונות שצילמנו בבית החולים, מכתבים ושירים שכתב עמית, מזכרות ועבודות שהוא עשה בתור תחביב".

לדברי יוסף, "המחשב שנגנב לא יקר וערכו הכספי לא מעניין אותנו. הוא בעל ערך רגשי רב ואני פונה לפורץ שלקח אותו - בבקשה שיחזיר". עוד מספר האב, כי הפורצים לקחו איתם גם מקרן שהיה שייך לעמית, ושאותו קיבל מעמותה שמגשימה חלומות לחולי סרטן. "נגנבו דברים נוספים כמו תכשיטים, אבל אותנו מעניינים המחשב והמקרן".

בוארון, שמיד עם קום השבעה על בנו איבד את אמו שהלכה לעולמה, מקווה שהמסר שלו יגיע אל הפורצים. לדבריו, שנים קשות עברו על המשפחה. "כואב לנו הלב מכל הקשיים, ואני מתחנן שיחזירו לנו את מה שנגנב".