מתקפה על ביתו של מפקד משטרה בעיראק

חמושים פרצו לביתו של מפקד משטרה עיראקי, רצחו את אישתו ואת שני אחיו, וחטפו את ארבעת ילדיו. המתקפה אירעה בעיר הבירה של מחוז דיאלה, הנחשב למעוז של ארגון אל-קאעדה. בשני פיגועים נוספים שאירעו היום בעיראק נהרגו לפחות 25 בני אדם

מתקפה חסרת רחמים בעיראק. חמושים תקפו היום (שישי) את ביתו של מפקד משטרה עיראקי, הרגו 14 בני אדם וחטפו את ארבעת ילדיו. באירועים נוספים נהרגו היום בעיראק לפחות 25 בני אדם.

המתקפה אירעה בעיר בקובה, בירת מחוז דיאלה, אחת הערים מסוכנות ביותר בעיראק. תחילה, החמושים השליכו על ביתו של הקצין, קולונל עלי דיליאן אחמד, רימונים רבים, ואז פרצו פנימה. החמושים הרגו את אישתו ואת שני אחיו של אחמד, וכן 11 משומרי ראשו. שני בניו ושתי בנותיו נחטפו. אחמד היה בביתו בזמן המתקפה, אך לא נפגע.

גורם עיראקי רשמי, שביקש לא להזדהות, סיפר כי אחמד היה קשור להריגתם של שלושה פעילי אל-קאעדה במחוז דיאלה השבוע, וככל הנראה מדובר בנקמה. כמה שעות מאוחר יותר נהרגו שני קצינים בכירים של המשטרה המקומית, כשמטען צד הופעל לעבר מכוניתם בדרכם לבקובה.

מחוז דיאלה ועיר בירתו בקובה נחשבים לחממה של ארגון אל-קאעדה הפועל בעיראק. בגלל העלייה במקרי האלימות, צבא ארה"ב תיגבר את כוחותיו באזור ב-3,000 חיילים נוספים. ביום שלישי כוח משותף של חיילים אמריקניים ועיראקיים הרגו 19 חמושים. לדברי צבא ארה"ב, גם החמושים תיגברו את כוחותיהם במחוז דיאלה ובמחוז השכן סלאח א-דין, שם הם ביצעו מספר מתקפות על אזרחים ועל כוחות של צבאות ארה"ב ועיראק.

ובתוך כך, בשתי מתקפות טרור נהרגו היום בעיראק לפחות 25 בני אדם נוספים. 15 בני אדם נהרגו ו-32 נפצעו בעיר קורנה, דרומית בגדד, כשמיניבוס התפוצץ בתחנת אוטובוס הסמוכה לשוק. בעיר דאקוק בצפון עיראק נהרגו 10 בני אדם ו-10 נפצעו בפיצוץ מכונית תופת מחוץ למסגד שיעי בסיום תפילת יום השישי.