לבני: אני לא עושה הסכמים עם ארגוני טרור

בתום פגישה עם שרי החוץ של האיחוד האירופי, אמרה ציפי לבני כי "על העולם לבחור מחנה - ישראל או הטרור" • היא דחתה את הביקורת העולמית על המבצע בעזה ואמרה "מדובר במלחמה ארוכה נגד הטרור שלא מקבל את מה שסוכם עליו באנאפוליס - שתי מדינות לשני עמים" • לבני ביקשה להבהיר עי ישראל עובדת בשיתוף עם הקהילייה הבינ"ל על מנת למנוע משבר הומניטרי בעזה

(2:39 דקות)

שרת החוץ, ציפי לבני, אמרה היום (שני) בתום פגישתה עם שרי החוץ של האיחוד האירופי כי "על העולם להבין שהוא צריך לבחור מחנה - ישראל או הטרור של חמאס". היא המשיכה לדחות את הביקורת העולמית על המבצע בעזה ואמרה "ישראל לא צריכה לתת הסברים זו מלחמה נגד הטרור". בנוגע להסכם רגיעה מחודש אמרה לבני "אני לא עושה הסכמים עם ארגוני טרור".

ברק: עזה מכותרת חלקית»
מטח לעבר באר שבע ואשקלון»
הנחיות פיקוד העורף ומפת טווחי הרקטות»

לבני המשיכה ואמרה כי "ישראל מאויימת מכל החזיתות – איראן מאיימת עלינו בטילים, סוריה וחיזבאללה מאיימת על שלום הגבול שלנו בצפון. לכן מה שישראל עושה זה להגן על עצמה ולהילחם נגד קיצוניים וטרוריסטים".

שרת החוץ בישקה להתייחס למצב ההומניטרי ברצועה, ועל הדרישה שישראל תאפשר הכנסת ציוד וסיוע לעזה. "אמרתי לעמיתיי מהאיחוד האירופי שנשתף עימם פעולה. במקביל אנו עובדים עם אנשי הסיוע הבינלאומי". היא ביקשה להבהיר שישראל "אינה מנסה להעניש את האוכלוסייה, אלא לנהל מאבק ברצועה נגד הטרור שיורה לעבר ישראל".

כל העת ממשיך חמאס לירות לעבר יישובי הדרום. במטח רקטות מוקדם יותר לעבר באר שבע ואשקלון, לא היו נפגעים אך נזק נגרם למבנה. ביישוב במערב הנגב נפצע קל עובד זר מנפילת רקטה. עד כה נורו לעבר ישראל כ-25 רקטות. ברוב המקרים לא היו נפגעים. באשקלון ובאשדוד שני בני אדם נפצעו קל לאחר שנפלו כאשר רצו לעבר המרחבים הממוגנים בזמן האזעקה.

(2:30 דק')