"בית המריבה": צווי הפינוי יימסרו היום

למתנחלים ניתנה ארכה של שבועיים לפני הפינוי כדי לאפשר להם לערער לבג"ץ, אולם הם נמנעו מלעשות כך. בשבועות האחרונים נעשים מאמצים מטעם גורמי ימין לרכוש בתים נוספים באזור הבית בחברון

צווי פינוי יימסרו הבוקר (ראשון) למתנחלים ב"בית המריבה" בחברון, לאחר שבמשך השבועיים מאז החליט שר הביטחון, עמיר פרץ, על פינויים, נמנעו הפעילים מהגשת ערעור בנושא.

בעקבות החלטתו של פרץ קבע היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, כי יש לדחות את הפינוי בשבועיים, על מנת לאפשר למתנחלים לערער בנידון. מאחר ובחרו שלא לערער, האפשרות היחידה של הדיירים למנוע את הפינוי היא פנייה לבג"ץ.

בשבועות האחרונים נעשים מאמצים מטעם גורמי ימין לרכוש שני בתים פלסטינים נוספים בחברון בקרבת הבית המדובר, במטרה להרחיב את האזור שבשליטה יהודית ובכך להאריך את רצף ההתיישבות מקריית ארבע ליישוב היהודי בחברון. במערכת הביטחון מודעים לניסיונות הללו.

בתוך כך, הגיעו ביום שישי עשרות פעילי ימין לשטח ההתנחלות המפונה חומש שבצפון השומרון והעבירו שם את הלילה. פעילים נוספים שניסו להגיע למקום בבוקר נבלמו על ידי חייל צה"ל ושוטרי מג"ב. בעימות שהתפתח בין הצדדים נעצרו שבעה פעילי ימין.