משעל: זכותם של הפלסטינים להגן על עצמם מפני ישראל

ראש הלשכה המדינית של חמאס הצדיק את ירי הקסאמים לעבר ישראל. לדבריו, מדובר במענה להפרת הפסקת האש על ידי ישראל. נועד במצרים עם אבו מאזן ועם ראש המודיעין המצרי. אבו מאזן: יש לדאוג לשיקט ברצועת עזה ובגדה המערבית

ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, אמר אמש (שבת) כי "לפלסטינים זכות להגן על עצמם ולהגיב בהתאם לתוקפנות הישראלית". משעל אמר את הדברים בתום פגישה בקהיר עם יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, וראש המודיעין המצרי, עומר סולימן.

משעל הצדיק את ירי רקטות הקסאם לעבר ישראל ואמר כי זכותם של הפלסטינים להתגונן מפני "הפרות הפסקת האש מצד ישראל". בתוך כך, מתח ביקורת על מדינות ערב שאינן מעבירות סיוע לפלסטינים ועל כך שאינן מנסות לקדם את הסרת החרם הכלכלי של הקהילה הבינלאומית.

לדברי משעל, ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אחראי באופן אישי לכישלון המשא ומתן לשחרור החייל החטוף, גלעד שליט. לדבריו, "היו תקוות גדולות. הכדור עכשיו במגרש של אולמרט והוא אחראי לכל".

אבו מאזן אמר כי הליגה הערבית פועלת לקידום הסיוע הכלכלי והצהיר כי "לא נאפשר לעם הפלסטיני לגווע ברעב". בתוך כך, אמר כי הדרך "להפסקת התוקפנות הישראלית" היא באמצעות רגיעה כללית ברצועת עזה ובגדה המערבית.

כוח צה"ל הרג הבוקר שלושה פלסטינים חמושים, שהתכוונו להניח מטען בסמוך לגדר המערכת ברצועת עזה. הזרוע הצבאית של חמאס, גדודי עז א-דין אל-קסאם, לקחה את האחריות על הנחת המטען. בצה"ל טוענים כי החמושים משתייכים לחזית העממית.

לראשונה מזה חמישה חודשים, נטל חמאס השבוע אחריות על שיגור כ-10 רקטות קסאם ולפחות 8 פצצות מרגמה לעבר ישראל. הקסאמים ופצצות המרגמה נחתו בשטחים פתוחים במועצה האזורית שער הנגב. בצה"ל אמרו כי היה מדובר בניסיון לבצע חטיפת חיילים בחסות הירי.