הצעת חוק: קצבה של 2,000 ש"ח לניצולי שואה עניים

הצעת חוק חדשה שהכינה עמותת "ידיד" קובעת: כל ניצול שואה שהכנסתו פחותה מ-4,000 ש"ח יקבל קצבה של 2,000 ש"ח. יחד עם ח"כ קולט אביטל וזבולון אורלב יוצאים בעמותה לקמפיין ציבורי לקידום הצעת החוק

הצעת חוק חדשה, שתונח בעוד כשבועיים על שולחן הכנסת, קובעת כי הביטוח הלאומי ישלם לכל ניצול שואה, שהכנסתו פחותה מ-4,000 ש"ח קצבה חודשית בגובה של 2,000 ש"ח וזאת ללא תלות במקורות הכנסתו ובלא שיפגעו הטבות להן הוא זכאי.

הצעת החוק, יוזמה של עמותת "ידיד", תונח על שולחן הכנסת על ידי חברי הכנסת קולט אביטל (עבודה) וזבולון אורלב (האיחוד הלאומי) אליהם יתבקשו להצטרף כל חברי הכנסת.

בעמותת "ידיד" אומרים כי הם החליטו לקדם, במהירות האפשרית, הצעת חוק שתיתן פתרון מיטבי לניצולי השואה המצויים מתחת לקו העוני, וזאת בין השאר בסיוע קמפיין ציבורי רחב היקף אשר יביא לתמיכה מקסימלית של חברי כנסת בהצעת החוק.

הצעת החוק, שנוסחה על ידי המחלקה המשפטית של "ידיד", ושמרכזת גם את הקמפיין כולו, קובעת, לראשונה, מתן קצבה לכל ניצול שואה הסובל ממצוקה כלכלית וזאת ללא תלות במועד עלייתו לארץ, בגורם המשלם לו עד היום פיצוי או בכל מקור הכנסה אחר בין עם ישראלי ובין עם זר.