התעללות בעובדים באסיה: מכות, הרעבה והוצאה להורג

מעסיק הודי, שלא היה מרוצה מכך שאחד מעובדיו לא הצליח לחלוב את הפרות, הוציא אותו להורג בעריפת ראש. במקרה אחר משפחה מלזית התעללה בעובד זר מהודו עד שמת. הם היכו אותו בחפצים כבדים, מנעו ממנו מזון ומים ואזקו אותו במהלך כל לילה, לפני שהשליכו אותו לחדר קטן וחשוך

מה לא נאמר ולא נכתב על שוק העבדים המודרני, אך התופעה עתיקת היומין הזאת מסרבת להיעלם מהעולם. בסוף השבוע האחרון אירעו ביבשת אסיה שני מקרים מזעזעים, בהם עובדים מצאו את מותם בגלל היחס של מעסיקיהם.

המקרה הראשון אירע במדינת ג'רחאד שבמזרח הודו. מעסיק ערף את ראשו של אחד מעובדיו רק כיוון שלא הצליח לחלוב את הפרות, כפי שהתבקש. השכנים ההמומים סיפרו כי העובד, אופנדרה ידאב, נגרר לחצר הבית, שם אחזו בו אביו ואחיו של המעסיק, עד שערף את ראשו בחרב. המעסיק נעצר והואשם ברצח.

במקרה השני, שאירע במלזיה, עובד מת אחרי שבוכה והורעב על-ידי מעסיקיו במשך שמונה חודשים. בסופו של דבר, הושאר העובד ההודי, ר. גאנש בן ה-28, למות בג'ונגל, הממוקם במרחק 400 ק"מ מעיר הבירה קואלה-לאמפור.

כפריים שמצאו את גאנש והזדעזעו ממצבו הביאו אותו לבית חולים, שם נקבע כי הוא סובל מהתייבשות ותת-תזונה, כתוצאה מהרעבה שעבר. יום לפני מותו סיפר העובד המסכן, כי מאז הגיע למלזיה באוגוסט האחרון, הוא אולץ לעבוד כל יום משמונה בבוקר עד חצות.

"הם היכו אותי במקלות, בזרנוקי מים ובמוטות ברזל" הוא סיפר על מעסיקיו לעיתון מקומי. "הם מנעו ממני אוכל ושתייה, וכל לילה לפני השינה הם אזקו את ידיי ואת רגליי ונעלו אותי בחדש חשוך". כמו כן סיפר גאנש, כי מעסיקיו הזהירו אותו שלא יעיז לברוח או להתלונן במשטרה.

משטרת מלזיה עצרה את המעסיקים – זוג בגיל הביניים ובנם – בעלי עסק להכנת רוטב צ'ילי. המשטרה חוקרת את השלושה באשמת רצח.