נציגי הסטודנטים פתחו במו"מ עם גורמים בלשכת אולמרט

הסטודנטים דחו טיוטת הצעה להקפאת שכר הלימוד ומצהירים כי הפערים בין הצדדים עוד גדולים. נפגשו עם בכירים בלשכת אולמרט, בהם יועצו לענייני חינוך. אם לא יגיעו להסכמות, תמשיך השביתה גם ביום ראשון. ארגוני הסטודנטים יגישו תלונה במח"ש על אלימות השוטרים בהפגנה בתל אביב

נציגי הסטודנטים נפגשו אמש (שישי) עם אנשי לשכת ראש הממשלה, אהוד אולמרט, על רקע המשבר סביב סוגיית שכר הלימודים. על פי הדיווחים, דחו הסטודנטים לפני הפגישה טיוטת הצעה להקפאת שכר הלימוד. נכון לעכשיו, השביתה תימשך גם ביום ראשון.

הסטודנטים אמרו כי הם מקווים שהמהלכים יובילו להתקדמות, אך הוסיפו כי הם מצויים בשלבים ראשוניים וכי עדיין יש פערים גדולים בין הצדדים. בפגישה נכחו יועצים בכירים של ראש הממשלה, בהם יועצו לענייני חינוך, הפרופסור עמנואל טרכטנברג.

בעקבות ההפגנה הסוערת שנערכה ביום רביעי בתל אביב, החליטו ארגוני הסטודנטים להגיש תלונה במחלקת חקירות שוטרים על "אלימות מופרזת וברוטאלית", שלטענתה הופעלה כלפיהם. במהלך העימותים בין הסטודנטים לשוטרים, נחבלו לפחות שבעה סטודנטים, בהם יו"ר אגודת הסטודנטים, איתי שונשיין. בהפגנה בה השתתפו אלפים, נעצרו שבעה סטודנטים, אחד מהם הוחזק במעצר במשך הלילה.

שרת החינוך, יולי תמיר, התייצבה לצד הסטודנטים, ואמרה כי יש לחקור את הנושא לעומק. לדבריה, "אין ספק שעל פניו נראה שהיתה הפעלה מוגזמת של כוח".