נתב"ג נסגר בשל חפצים חשודים, שהתגלו כסוליות חשיש

כוננות מוגברת הוכרזה בנתב"ג, לאחר שנמצאו חפצים חשודים בתאי שירותים, שהתגלו כסוליות חשיש. בכליו של נוסע בטיסה למוסקבה נתגלו סכינים והוא עוכב לחקירה. הטיסות חודשו והכוננות הוסרה

(1:18 דקות)

נמל התעופה בן גוריון נסגר הערב (חמישי) למשך כשעתיים והוכרזה בו כוננות גבוהה, לאחר שנמצאו חפצים חשודים במספר תאי שירותים. בתום בדיקה התגלה כי מדובר בסוליות חשיש. בתוך כך, בכליו של נוסע בטיסה למוסקבה נמצאו סכינים והוא עוכב לחקירה. הכוננות הוסרה והטיסות חודשו.

בשעות אחר הצהריים הוכרז על נוהל חירום בנמל התעופה, לאחר שנמצאו חפצים חשודים במסוף מספר 3. כל הכניסות למקום נסגרו והמראות מטוסים עוכבו. כוחות אבטחה גדולים הגיעו למקום והחלו בסריקות בשדה התעופה ובמטוסים, כדי לבדוק אם לא מדובר בניסיון לבצע פיגוע.

במהלך החיפושים, נמצאו בכליו של אחד הנוסעים בטיסה למוסקבה סכינים. לא ידוע לאיזו מטרה נשא אותם וכיצד הצליח לעבור את מערך הביטחון. הוא הועבר לחקירה של אנשי האבטחה של רשות שדות התעופה ושל השב"כ.

מוקדם יותר עוכבו המראות רבות, בעקבות שביתה של ועד עובדי רשות שדות התעופה. העובדים שיבשו את הפעילות למשך כשעה, בעקבות מה שהגדירו כ"הפרת הסכמים על ידי ההנהלה". הם שבו לעבוד לאחר שיחה משותפת עם מנכ"ל הרשות.