"הממשל האמריקני בוחן סיוע כלכלי לרשות"

בראיון לעיתון אל חיאת, אמר שר האוצר הפלסטיני לאחר פגישה עם קונדוליזה רייס, כי הממשל האמריקני בוחן ברצינות להסיר את המגבלות שהטיל על בנקים ערבים ואירופים, כדי שיוכלו להעביר ישירות סיוע כלכלי לרשות

שר האוצר הפלסטיני, סלאם פייאד, אמר בראיון לעיתון "אל-חיאת" המתפרסם בלונדון, כי הממשל האמריקני בוחן ברצינות להסיר את המגבלות שהטיל על בנקים ערבים ואירופים, כדי שיוכלו להעביר ישירות סיוע כלכלי לרשות. את הדברים אמר לאחר פגישותיו אתמול עם פקידים במשרד החוץ ובמשרד האוצר בוושינגטון.

פייאד הבהיר שברגע שארה"ב תסיר את מוגבלות אלה, היא תאפשר לא רק לארה"ב אלא גם למדינות אחרות, ערביות ואירופיות, להעביר כספי הסיוע בצורה ישירה לרשות ללא שיפחדו מסנקציות.

פייאד נועד אתמול עם מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס, ואמר כי בשיחה הושגה התקדמות בעניין הדרכים להקל את מצוקתם הכלכלית של הפלסטינים. פייאד, שהשתתף בישיבות של הבנק הבינלאומי וקרן המטבע הבינלאומי, אמר כי רייס מתכוונת ברצינות להאיץ את תהליך השלום.

פיאד שנפגש גם עם עוזר שרת החוץ בארה"ב, דוד וולש, אמר שיש הכנות להקמת ועידה למדינות המסיעות לרשות הפלסטינית, והוסיף שהמצב במשרד האוצר הפלסטיני הוא מאוד קשה היום לאחר יותר משנה של מצור.