המרצים שברו שביתה

נציגי הסגל האקדמי הסכימו להפסיק את שביתתם בתמורה להבטחה מצד משרד החינוך כי לא יעשה שינוי בתנאי שכרם בכפיית ועדת שוחט • הסטודנטים התבקשו להקים מו"מ לשיחות עם לשכת רה"מ

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, שר האוצר, אברהם הירשזון, ושרת החינוך, יולי תמיר, חתמו הלילה הסכם עם נציגי הסגל האקדמי הבכיר במוסדות להשכלה גבוהה.

בפגישה הוסכם כי ועדת שוחט לא תכפה באופן חד-צדדי שינוי בתנאי העסקתם של המרצים ללא משא ומתן. הסטודנטים ממשיכים את שביתתם, אם כי נתבקשו להקים צוות מו"מ למגעים עם לשכת ראש הממשלה, על מנת לסיים את השביתה.

ההסכם שנחתם עם נציגי הסגר האקדמי כולל סעיף אחד בלבד, עליו חתום גם יו"ר ועד ראשי האוניברסיטאות ונשיא אוניברסיטת בר-אילן, פרופ' משה קווה, הקובע כי כל שינוי הנוגע לתנאי העבודה ושכר של הסגל האקדמי הבכיר יעשה במסגרת משא ומתן ובהסכמה.

לדברי פרופ' צבי הכהן, יו"ר המועצה המתאמת של ארגוני הסגל האקדמי הבכיר: "ההסכם כולל את הסגל האקדמי הבכיר מדרג ת מרצה ומעלה התחייבו לא לכפות שום דבר בכח בשינוי תנאי שכר בעקבות וועדת שוחט".

ארגוני הסגל השביתו אתמול את הלימודים לתואר ראשון. כבר לפני כמה שבועות הכריזו ארגוני הסגל על סכסוך עבודה, בעקבות מסמך שהגישו נשיאי האוניברסיטאות לוועדת שוחט. במסמך ביקשו נשיאי האוניברסיטאות להעסיק מספר מועט של מרצים בחוזים אישיים בתמורה לשכר גבוה במיוחד.

הסטודנטים יקיימו מו"מ עם לשכת רה"מ

בשיחות שהתקיימו אמש עם יועצו הפוליטי של ראש הממשלה, עובד יחזקאל, נתבקשו הסטודנטים להקים צוות מו"מ על מנת לפתוח במגעים ישירים מול לשכת רה"מ, כפי שדורשים הסטודנטים.

הסטודנטים ממשיכים להשבית הלימודים מזה היום התשיעי. עשרות סטודנטים הפגינו אתמול מול בית ראש הממשלה בירושלים, וקראו לפזר את ועדת שוחט לרפורמה במערכת החינוך. המפגינים קראו לראש הממשלה להיפגש עימם כדי להביא לסיום השביתה שנמשכת כבר משבוע שעבר. הסטודנטים דורשים לבטל את ועדת שוחט ולא להעלות את שכר הלימוד במוסדות להשכלה גבוהה.