יפן: ראש עיריית נגסקי נרצח ביריות

איצ'ו איטו, בן 61, ביקש להיבחר לכהונה נוספת בשבוע הבא. המשטרה עצרה מנהיג בארגון פשע מקומי בחשד לביצוע הרצח

ראש עיריית נגסקי, איצ'ו איטו, מת אמש מפצעיו (שלישי), לאחר שמוקדם יותר נורה בכניסה למטה הבחירות שלו.

איטו בן ה-61 נורה פעמיים בגבו עת יצא ממטה הבחירות שלו. מותו נקבע בתום פעולות החייאה שנמשכו כארבע שעות, במהלכן הוא הוחזק בחיים באמצעות לב וריאה מלאכותיים. הרופאים שטיפלו בו מסרו כי הוא מת בסופו של דבר מאובדן דם כתוצאה משני כדורים שפגעו בחזהו.

המשטרה עצרה את טטסויה שירו, מנהיג ב"טמגוצ'י גומי", ארגון פשע מקומי, בחשד למעורבות בירי, ואקדח שהיה ברשותו הוחרם. המניע לרצח עדיין לא ברור, אולם רשת השידור היפנית אן.אייץ'.קיי דיווחה כי שירו הוטרד מהאופן שבו טיפלה העירייה בתאונת דרכים שאירעה לפני ארבע שנים, במהלכה ניזוק רכב בזמן שנסע באתר בנייה.

"מקווה שהאמת תיחשף"

בקטע מסרט ששודר במהלך היום בטלוויזיה היפנית, נראה ראש העיר שכוב עם פניו לעבר הקרקע על המדרכה כשעיניו עצומות, בזמן שצוותים רפואיים מבצעים בו החייאה.

בתגובה לרצח אמר ראש ממשלת יפן, שינזו אבה, לסוכנות הידיעות היפנית "קיודו" כי הוא "מקווה שהאמת תיחשף באמצעות חקירת הרשויות".

איטו ביקש להיבחר לכהונה רביעית כראש עיריית נגסקי בבחירות הצפויות בתחילת השבוע הבא. נגסקי היא העיר הדרומית ביותר באי קיושו, וממוקמת אלף קילומטרים דרום מערבית לבירה טוקיו. היא אחת משתי הערים שהוטלו עליהן פצצות אטומיות בידי ארה"ב במלחמת העולם השניה.