בגלל "ילדים עשירים"

משטרת וירג'יניה פירסמה את זהותו של הרוצח שטבח אתמול ב-33 בני אדם באוניברסיטת וירג'יניה. האיש הוא צ'ו סיונג היו, סטודנט בן 23 ממוצא דרום קוריאני שהתגורר במעונות. צ'ו הותיר אחריו פתק ובו כתב בגנות חבריו לספסל הלימודים, והסביר כי הם שגרמו לו לבצע את הטבח

(4:04 דק')

משטרת וירג'יניה פירסמה את זהותו של הרוצח שטבח ב-33 בני אדם באוניברסיטת וירג'יניה. האיש הוא צ'ו סיונג היו, סטודנט בן 23 ממוצא דרום קוריאני שהתגורר במעונות האוניברסיטה.

סיונג השאיר בחדרו במעונות הסטודנטים פתק שבו כתב בגנות אותם "ילדים עשירים, הוללים, ושרלטנים ערמומיים", שלומדים עמו באוניברסיטה. בפתק מסביר הסטודנט כי אותם התלמידים הם אלו שגרמו לו לבצע את ההרג ההמוני.

ברשת ABC אף דווח כי המשטרה חושדת שסיונג לקח תרופות נגד דיכאון. סטודנטים שלמדו עמו סיפרו כי לאחרונה החל לנהוג באלימות, הצית את המעונות ועקב אחר נשים. גם מרצה מהחוג לכתיבה יוצרת בו השתתף דיווחה כי הפנתה אותו לקבלת ייעוץ בעקבות תכנים מטרידים שכתב.

בנוסף להרוגים, סיונג פצע עשרות אנשים והתאבד. בין ההרוגים היה ישראלי בן 77, פרופ' ליביו ליברסקו. ליברסקו היה מרצה בכיר בפקולטה להנדסה ומכניקה. הוא חי בארה"ב ב-20 השנים האחרונות. משפחתו קיבלה את ההודעה.

נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש, ישתתף בטקס הזיכרון לזכר ההרוגים בטבח. נשיא אוניברסיטת ורג'יניה טק, צ'ארלס סטרג'ר, אמר לאחר הטבח ההמוני שהתרחש בקמפוס כי האוניברסיטה המומה ומבועתת מהאירועים.