גנות נפרד

נציב שירות בתי הסוהר, רב-גונדר יעקב גנות, סיים רשמית את תפקידו. בטקס הפרידה ממנו קיבל מתנה מיוחדת מהשר לביטחון הפנים, אבי דיכטר - צעצוע בצורת בולדוזר

נציב שירות בתי הסוהר, רב-גונדר יעקב גנות, סיים היום רשמית את תפקידו. בטקס הפרידה ממנו קיבל גנות מתנה מיוחדת מהשר לביטחון הפנים, אבי דיכטר - צעצוע בצורת בולדוזר. "זו סגירת מעגל. אני פושט מדים והופך לאזרח", אמר גנות.

השר דיכטר היה מוכרח להסביר את פשר המתנה המיוחדת ואמר כי בולדוזר הצעצוע מסמל את אופיו של גנות לאורך כל שירותו למען המדינה. "זו היתה זכות להכיר אותך", אמר דיכטר לגנות, " לקחת ארגון שלא נמצא בפוקוס, וחוללת בו פלאים".

דיכטר הציב את גנות כמועמד לתפקיד המפכ"ל, אך זה הסיר את מועמדותו לאור הביקורת הרבה שהוטלה עליו. בארבע שנות כהונתו של גנות בשירות בתי הסוהר, הוכפל מספר האסירים הכלואים מ-12 אלף בני אדם ל-24 אלף. יחידות העילית של השב"ס "נחשון" ו"מצדה" שודרגו, והארגון עבר תהליך של ייעול ושהביא לחיסכון.

את מקומו של גנות ממלא כעת בני קניאק. "זה הזמן לעסוק במעשים, ופחות בדיבורים", אמר במהלך טקס חילופי האישים. הוא ציין כי בכוונתו להיפגש עוד היום עם סגל הפיקוד הבכיר של השב"ס כדי לפרוש בפניהם את חזונו לארבע השנים הקרובות.