היום לימודים, מחר שביתה

ארגון המורים העל-יסודיים הודיע על חידוש השביתה בכיתות ז'-י"ב ביום חמישי • היום יתקיימו הלימודים בתיכונים כסדרם • רן ארז: יתקיימו בחינות בגרות ומתכונות

ארגון המורים העל יסודיים הודיע אמש (שלישי) כי הלימודים בכיתות ז' עד י"ב יושבתו מחדש ביום חמישי.

יו"ר ארגון המורים העל יסודיים, רן ארז, אמר הבוקר בקול ישראל כי בניגוד לדברי דוברת הארגון, בחינות הבגרות והמתוכנת יתקיימו כסדרן. "נקיים בחינות מתוכנת ובחינות בגרות, תגבורים ומרתונים" אמר ארז, "אנחנו מורים ומחנכים ומכבדי חוק. נעשה את כל מה שבית הדין קבע שאנו צריכים לעשות".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי בית הדין לעבודה אסר במפורש לפגוע בהכנה לבחינות הבגרות, ו"אין ספק שהארגון יכבד זאת".

היום יתקיימו הלימודים כסדרם, בעקבות צווי מניעה שהוציא ביום שני בית הדין הארצי לעבודה, שמחייבים את המורים לקיים את מבחני הבגרות, מבחני המתכונת, מרתונים של הכנה לבגרויות ושיעורי עזר לתלמידים לקויי למידה.

רן ארז, יו"ר ארגון המורים, אמר על החלטת ביה"ד כי "זוהי החלטה חמורה. בית הדין הארצי מונע מאבק חוקי ולגיטימי לצורך השגת המגיע לנו. מאידך, יש גם הישג בכך שהחלטת בית הדין אינה גורפת והיא מחייבת את משרד האוצר לנהל איתנו משא ומתן ענייני ואמיתי".

חוצים את הקוים האדומים

משרד החינוך פנה לבית הדין הארצי לעבודה בדרישה להוציא צווי מניעה נגד השביתה בבתי הספר התיכוניים ובמקצת חטיבות הביניים, במטרה לחייב את המורים לשוב לעבודתם. שופטי בית הדין התדיינו עד סמוך לחצות עד שהגיעו להחלטה.

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, אמר כי "ארגון המורים חצה את כל הקווים האדומים של ניהול מאבק ארגוני לגיטימי, בכך שמנע מהתלמידים לגשת לבחינות הבגרות בעל פה באנגלית. מדובר במהלך חסר תקדים וחמור שפוגע באופן קשה בתלמידי ישראל ובזכותם הבסיסית לזכאות לבגרות".