23 פעילי האחים המוסלמים נעצרו במצרים

בפשיטה שערכה המשטרה על אוניברסיטה שפרבר סמוך לקהיר, נעצרו 30 סטודנטים ושלושה אנשי סגל בכיר המשתייכים לארגון האחרים המוסלמים

המשטרה המצרית עצרה בקהיר 20 סטודנטים פעילי ארגון "האחים המוסלמים" וכן שלושה אני סגל, בפשיטה באוניברסיטה בעיירה הסמוכה לבירה קהיר.

הסטודנטים חשודים בעריכת מצעד צבאי, אך איש הארגון היושב בפרלמנט המצרי, מוחמד אל-בלתאגי, אמר כי ההאשמות חסרות בסיס וכי לא נערך שום מצעד.

אנשי הסגל שנעצרו - מרצה באוניברסיטה, רוקח ומהנדס, חשודים במימון וארגון המצעד של הסטודנטים. בלתאגי אמר כי גם להם לא היה קשר למקרה. לדבריו כל הסטודנטים הנם תלמידי הפקולטה לחקלאות בעיירה שוברה הצפונית לבירה קהיר. בכך עולה ל-33 מספר פעילי "האחים המוסלמים" שנעצרו ביומיים האחרונים. תשעה נוספים נעצרו ביום חמישי ופעיל נוסף נעצר בקהיר אתמול. משרד הפנים המצרי מסר כי לא ידוע לו על המעצרים האחרונים.

חברי הארגון מאיישים כחמישית מהמושבים בפרלמנט, אך הממשלה קוראת להוצאת הארגון מהחוק. המשטרה מעכבת לחקירה חברים בארגון באופן קבוע, ומעל 230 מחברי הארגון עצורים. 40 מהם, כולל השלישי בהיררכית הארגון, צפויים לעמוד למשפט בבית הדין הצבאי באשמת הלבנת כספים ופעילות טרור. הארגון דחה את ההאשמות.