עיראק: לפחות 66 הרוגים בפיגועים בכרבלה ובגדד

בפיצוץ מכונית תופת סמוך לקבר נכדו של הנביא מוחמד בעיר השיעית כרבלה נהרגו לפחות 56 בני אדם. בפיצוץ שאירע על גשר בבגדד נהרגו לפחות 10 אנשים

עשרות בני אדם נהרגו היום (שבת) בשלושה פיגועים שונים שאירעו בעיראק. בכרבלה התפוצצה מכונית תופת וגבתה את חייהם לפחות 56 בני אדם. בפיצוץ שאירע על גשר בבגדד נהרגו 10 בני אדם נוספים.

יותר מ-56 בני אדם נהרגו הבוקר בפיצוץ מכונית תופת בתחנת אוטובוס בסמוך למסגד בעיר השיעית כרבלה. עשרות רבות של בני אדם נפצעו בפיגוע. סוכנות הידיעות "רויטרס" מדווחת כי בטלוויזיה המקומית נראו הפצועים כשהם מפונים מהמקום, וגם מה שנראה כגופה חרוכה של ילד.

כרבלה ממוקמת מדרום מערב לבירה בגדד, ובדרך כלל שורר בה שקט. הפיגוע אירע בסמוך למסגד שבו נקבר האימאם חוסיין, נכדו של הנביא מוחמד, המהווה את אחד המקומות הקדושים ביותר לדת השיעית.

פיצוץ נוסף על גשר

מכונית תופת התפוצצה גם על גשר ג'ארדיה שבדרום בגדד. בפיצוץ נהרגו לפחות עשרה בני אדם ונפצעו 11. רק לפני יומיים נהרגו שמונה בני אדם בפיצוץ משאית תופת שאירע על גשר נוסף בצפון בגדד. בעקבות הפיצוץ נהרס הגשר באופן חלקי, וכמה מכוניות צללו לתוך נהר החידקל הזורם מתחתיו.

לפני יומיים נהרגו שמונה בני אדם ועשרות נפצעו בפיצוץ בתוך בניין הפרלמנט העיראקי בבגדד. בין ההרוגים היו לפחות שני חברי פרלמנט.