ערבים ברשת: הדרכון של נאנסי נחשף

חבר הכנסת עזמי בשארה הרוויח אהדה ומנדטים בקרב ערביי ישראל בעקבות הפרשה שלו, אבל כנראה שאת המנדטים הוא כבר לא יצטרך • ויכוח במצרים: האם סקס בין בני זוג נשואים, כשהם עירומים לגמרי, מבטל את הנישואין? שייח' מכובד טוען שכן • מתה השחקנית נוואל אבו אל-פתוח, ונחשף הדרכון האישי של הזמרת הלבנונית נאנסי עג'רם

השעיר לעזאזל התורן של ישראל השבוע הוא ללא ספק יו"ר מפלגת בל"ד וחבר הכנסת, ד"ר עזמי בשארה, שרובנו מסכימים שהוא נמלט מהמדינה ומחפש בקרבן של מדינות ערב או אירופה מקלט מדיני.

כל ישראלי ממוצע זרם השבוע, וזה היה לו די נוח, עם התקשורת ודיווחיה, וקיבל את העובדה שהאיש הטוב בסיפור היא ישראל והתקשורת והאיש הרע - האוייב בשארה.

ואיך כל זה התחיל? ידיעה באתר האינטרנט של העיתון "א-סינאררה" שבה נכתב כי בשארה נמלט לירדן והוא מתכוון להגיש התפטרותו מהכנסת. עוד צויין כי בשארה יואשם על ידי ישראל בדבר מה, אך לא ניתן לדווח על כך בשל צו איסור פרסום.

יתכן וחלק נכבד מהידיעה בסינאררה הוא נכון, ויתכן שעזמי בשארה עבר גבול מסויים שהוא עלול להצטער עליו, או יתכן שישראל רודפת אותו, אבל המשך הטיפול בסיפור הזה על ידי התקשורת - הערבית והעברית - היה סירחון אחד גדול.

רוב כלי התקשרות חיפשו בעיקר את עזמי. היכן הוא מסתתר? כולם טענו כי עצם אי-הופעתו של בשארה בכלי התקשורת כדי להגיב על כל הפרשה מעיד על כך שהוא מסתיר מאיתנו משהו. א-סינאררה דיווח בגאווה שהח"כ הנמלט נמצאה כבר בקטאר. אבל עזמי התראיין לתחנת רדיו בנצרת ביום שישי, ואמר: "חבר'ה, אני לא חייב הסברים לעיתונאי ישראלי קטן על מה שאני עושה או איפה אני נמצא. ואגב, אני בדרך לקטאר בעוד יומיים".

מישהו כאן משקר ובגדול. אולי בשארה, שמנסה להסתיר מאיתנו את קשריו ההדוקים עם אחינו המוסלמים מצפון, או התקשורת שאוהבת - כמו תמיד - ליצור מהומה מגרגיר. אני מניח שבשארה אינו מסתיר הרבה. הרי החפרפרות של השב"כ מכירות אותו היטב, להיכן הוא נוסע רוב הזמן ומה הוא עושה. כדאי שלשב"כ יהיה קלף חזק ביד בכדי שיאשים את בשארה, כי לפי מה שנראה מעל פני השטח כרגע - כל הפרשה תעלה אבק בעוד שבוע וחצי בארכיוני החדשות. והמרוויח העיקרי יהיה בשארה עצמו שקיבל עוד אהדה ומנדטים בקרב הציבור הערבי, למרות שניתן להניח מכל הפרשה שאת המנדטים הוא כבר לא יצטרך, אבל את האהדה כן.

• אמנון רז-קרקוצקין כותב במאמר שפרסם באתר "מחסום", כי רודפים את בשארה בגלל שהוא צודק. לדבריו, ההיסטריה התקשורתית חושפת את החרדה הגדולה מפני בשארה, אבל גם את האתגר הגדול שהוא ממשיך להציב בפני החברה הישראלית, תוך חשיפת סתירותיה וגבולותיה. למאמר המלא »

עירום מבטל נישואין

על פי חוקי האיסלאם, גבר ואישה אינם יכולים לבוא במגע ובטח שלא לקיים יחסי מין, אלא אם כן הם נישאו. אבל מה קורה כשאיש דת מוסלמי מתחיל לטעון שסקס בין בעל ואישה כשהם עירומים לגמרי מבטל את הנישואין? בלגאן.

העיתון "אל-מסרי אליום", היוצא לאור בקהיר שבמצרים, פרסם את פסיקתו של רשיד חסן חאלד, הרקטור הקודם של הפקולטה למשפט איסלאמי באוניברסיטת אל-אזהר, שקבעה שיחסי מין בין בני זוג נשואים "כשהם עירומים לחלוטין" מבטל את הנישואין.

האתר arabinsider דיווח השבוע, שפסיקתו של חסן חאלד הביאה לגל של תגובות באחת התוכניות היותר פופולאריות המייעצות לאנשים בעולם הערבי כיצד לנהוג בחיי היומיום.

סועאד סאלח, העומדת בראש המחלקה לתיאולוגיה נשית באוניברסיטת אלאזהר, יצאה כנגד פסיקתו של חאלד. "כל דבר שמקרב את בני הזוג אחד לשני הוא מבורך", היא ציינה. במהלך התכנית, הוסיף איש דת ידוע בשם עבדאלמועטי, כי "בין בני זוג נשואים אין שום איסור ביחסי המין למעט מעשי סדום".

המלצה

• זוכרים את הסרטים הערביים בימי שישי בערב בערוץ 1? אז בהיכל התרבות בפתח תקווה תתקיים בשבוע הבא הופעה עם טעם של פעם - שירים מהקולנוע המצרי, בעיקר הסרטים הישנים. באירוע ישתתפו בין היתר תזמורת נצרת, זמרים אורחים ורקדנית הבטן, סגית אלמליח. ההופעה: יום חמישי, 19 באפריל, שעה 20:30. פרטים ניתן לקבל בהיכל בפ"ת.

רכילות ועדכונים * רכילות ועדכונים * רכילות ועדכונים * רכילות ועדכונים * רכילות

• ונתחיל ברינגטון אהוב עליי במיוחד: זוכרים את הזמרת המצרית רובי, שלמרות הדרישה למחוק אותה מאגודת התרבות בלבנון - קבע בית המשפט שהיא תמשיך לשיר? אז היא הוציאה אלבום חדש לאחרונה בשם "הולכת בעקבות חושיי", ואתר panet כבר נותן לכם הזדמנות להוריד רינגטונים שלה. לא יודע מה אתכם אבל אני כבר הורדתי אחד כזה. (כדי להוריד עליכם לרשום ring רווח, לרשום את מספר הרינגטון המופיע בצד ימין ולשלוח למספר 3322). לרשימת הרינגטונים »

• ואם עזמי בשארה נמצא כבר בירדן, אז נמליץ לו להגיע לאחת ההופעות הגדולות ביותר שיהיו אי-פעם בממלכה ההאשמית. באירוע, שיתקיים בשבוע הבא, ישתתפו הזמרים ואיל כפורי ודינה חאייק ואותם יארח הזמר הירדני האני מג'דוב. יהיה שמייח מבטיחים בממלכה.

• כנראה שהזמרת אסאלה אוהבת מאוד את בעלה, טארק אל-עריאן. אחרת אי אפשר להסביר את העובדה שרק הוא מופיע בקליפים שלה. רק לאחרונה נאלצנו לראות את הקליפ לשיר שלה "יותר" בכיכובו של בעלה, וכבר צילמה אסאלה קליפ חדש בקהיר, ונחשו מי מככב שם? לא קשה לנחש.

• הכוכב של האמירויות הערביות המאוחדות, עבדאללה אלבחייר, הודיע כי ישיר דואט יחד עם שתי הכוכבות הראשיות בלבנון, נאנסי עג'רם והייפא והבי. סביר להניח שהוא ישיר עם כל אחת מהן בנפרד, כי אין לו הרבה סיכויים להביא אותן יחדיו לאולפן, אלא אם ישקיע בהן אחרי שימכור 700 אלף דונם של שדה נפט. קטן עליו. ואגב נאנסי עג'רם, רוצים לראות איך נראה הדרכון האישי שלה? כנסו, כנסו »

• השבוע הלכה לעולמה השחקנית המצרית הוותיקה, נוואל אבו אל-פתוח, בגיל 65 ממחלת הסרטן. בתקופה האחרונה אושפזה השחקנית ועברה טיפולים כימוטרפיים, אך למרות הכל הבטיחה לשוב למשחק. יומיים בלבד לאחר ששבה לשחק אושפזה שוב ומצבה רק החמיר עד שמתה. אל-פתוח השתתפה בסרטים רבים במצרים. לתמונה שלה כנסו לכאן »

לקבלת עדכונים ב-RSS על כל מדורי נענע אקטואליה, העתיקו את הלינק המצורף:
http://rss.nana10.co.il/?s=126&Cat=10576

להסבר על ה-RSS