ברזובסקי נחוש לעשות מהפכה ברוסיה

המיליארדר היהודי-רוסי, בוריס ברזובסקי, אומר בראיון לעיתון "גרדיאן": אני מתכנן הפיכה נגד משטרו של נשיא רוסיה פוטין. לדבריו, "לא ניתן לבצע שינויים במשטר הרוסי בדרכים דמוקרטיות"

המיליארדר הרוסי, בוריס ברזובסקי, אומר כי הוא מתכנן מהפכה ברוסיה כדי להפיל את שלטונו של הנשיא ולדימיר פוטין, כך פורסם הלילה בבריטניה.

לדברי ברזובסקי, "עלינו להשתמש בכוח כדי להביא לשינוי במשטר הרוסי מכיוון שלא ניתן לבצע שם שינויים בדרכים דמוקרטיות. ברזובסקי, שקיבל מקלט בבריטניה לאחר שנמלט מרוסיה, אמר את הדברים לעיתון "גרדיאן".

עוד אמר ברזובסקי כי הוא שוחח לאחרונה עם בכירים בממשל הרוסי התומכים בעמדותיו. הוא סרב לציין את שמותיהם של אותם בכירים ואמר: "חשיפת זהותם עלולה לסכן את חייהם. "הדרך היחידה להביא למהפיכה היא לגרום לחלק מבכירי הממשל להתנגד לדעותיהם של בכירים אחרים, ואני מתכוון לגרום לכך".

ברזובסקי היה מבוקש בתחילת שנות ה-2000 ברוסיה על עבירות מרמה, ונעצר במרץ 2003 בלונדון על פי בקשתם של שלטונות רוסיה, ושוחרר בערבות. ברזובסקי, שהיה חבר בחוג הפנימי של נשיא רוסיה לשעבר, בוריס ילצין, נעצר יחד עם יולי דובוב, לשעבר מנכ"ל חברת המכוניות "לוגוואז", שאותה הקים ברזובסקי בתחילת שנות ה-90.