ערבים ברשת: מי את אסמאא אסד?

האם לחוטפיו של החייל גלעד שליט מתחיל להימאס ממנו, ומה פשר כל ה"דיווחים האופטימיים" לגביו? מיהי אסמאא אסד, הגברת הראשונה בסוריה? וגם: השחקנית הלבנונית מארווה טוענת שהיא המרילין מונרו הערביה. בלגאן ברשת הערבית

השבוע יכולנו לחוש כי לחוטפיו של החייל הישראלי, גלעד שליט, מתחיל להימאס ממנו. עובדה שדווח אתמול כי החוטפים קיבלו והעבירו משקפיים שמשפחתו של גלעד שלחה לו. החוטפים אמרו כי לא ידברו על הנושא באמצעי התקשורת, כי "ככה ביקשו מאיתנו אחינו המצרים".

במקביל אמר אבו מאזן כי גלעד שליט ישוחרר בקרוב. הוא אמנם אמר את המשפט הזה עשרות פעמים, וכמוהו גם בכירים נוספים בהנהגות הפלסטינית, המצרית והקטארית, אבל נדמה לנו שאנו מריחים הפעם יותר מתמיד את העסקה הסופית לשחרורו של גלעד.

כולם בישראל רוצים שלחוטפים יימאס מגלעד - בחשיבה חיובית, כמובן, ששום דבר רע לא יאונה לו - ויאפשרו לו לחזור לבית הוריו בשלום. אבל בואו לא נחיה באשליות ולא נפתח ציפיות לשווא. כי אם הוא הוחזק בשבי עד עכשיו, אז חוטפיו לא יהססו לפוצץ את העסקה בדקה ה-92.

קשה גם להאמין לכל מילה שיוצאת מפיהם של בכירים כאלה ואחרים, שממבשרים לתקשורת בכל הזדמנות שהנה, בכל רגע, זה הולך לקרות. הסוגיה מסתבכת שבעתיים כשמדובר בחוטפים חמושים, שהם אולי מיומנים בהוצאה לפועל של מבצעי חטיפה כאלה ואחרים, אך כשמדובר במו"מ על גורל חייו של חייל ישראלי, הם מתחילים לאבד את העשתונות.

עד שגלעד לא יופיע בפתח ביתו לא יוכל אביו נועם לישון בשקט. גם אני לא, אם היה מדובר בבני. העסקה הזאת, לכאורה, לשחרורו של גלעד עוד יכולה להשתבש במעבר הגבול, כשימסרו אותו לידי ישראל. אם באותו רגע יתרחש דבר מה שלא ימצא חן בעיני הפלסטינים, עלול להתפתח במקום עימות ירי, והכל יירד לטמיון. לשליט האב ובני משפחתו נשאר רק להתפלל שהפרשה תסתיים בשלום. אולם למרות כל "הדיווחים האופטימיים" וה"איתותים" למיניהם, העסקה רחוקה מסיום.

המלכה של סוריה

צלמי רויטרס בסוריה חגגו השבוע לאחר שקיבלו הזדמנות לצלם את הגברת הראשונה במדינה, אסמאא אל-אסד, במהלך משחק כדורגל בעל חשיבות רבה.

בעיר חלב שבצפון סוריה התקיים השבוע משחק כדורגל היסטורי בין נבחרות סוריה לטורקיה, בנוכחות הנשיא הסורי בשאר אסד, וכאמור רעייתו, ראש ממשלת טורקיה טאיפ ארדואן ורעייתו. האירוע ההיסטורי התקיים על רקע התחממות היחסים בין שתי המדינות בעקבות הוויתור הסורי על התביעות הטריטוריאליות שלה מטורקיה.

את רובכם בוודאי לא מעניינת סוגיית הוויתור של סוריה, אלא מי היא האסמאא הזאת, אשתו החיננית והחביבה וכו' של נשיא סוריה. אבל שהיופי שלה לא יטעה אתכם. למרות שהיא נראית שלווה ורגועה (מעריציה המורעלים פתחו למענה אתר אינטרנט), כל מי שינסה לטעון נגד סוריה, ובעיקר נגד בעלה, אז היא תהיה שם ותתנגח בטעונים בחזרה. גם אם מדובר בטענות או מחאות היגיוניות ביותר נגד מעשה לא ראוי של בעלה, היא תמיד תעמוד לצידו.

סורית עם גינונים בריטיים

אסמאא אל-אחרס, מוסלמית סונית, נולדה באוגוסט 1975 בבית החולים "מארי הקדושה" בבאדינגטון בבריטניה להורים משכילים ממוצא סורי. אביה פוואז הוא רופא וחוקר בעל שם עולמי בתחום הקרדיולוגיה, ואמה היא עובדת שגרירות סוריה בלונדון. לאסמאא שני אחים: פיראס, שלומד רפואה ואיאד, שמקדיש את חייו לנושא היסטוריית העמים. שניהם לומדים, כמובן, בבריטניה.

עד שנישאה לבעלה שהתה וגדלה אסמאא בבריטניה, וקיבלה שם חינוך בריטי. חברותיה ללימודים כינו אותה "איימה" כשהיתה קטנה. אסמאא ידועה כמי שאוהבת לקרוא הרבה ספרים (ממש תולעת) ובין תחביביה הנוספים ניתן למצוא רכיבה על סוסים, ריקוד בלט ומחשבים. היא למדה ב"קינגס קולג'" בלונדון והיא בעלת תואר M.B.A במחשבים.

את בעלה המלומד הכירה אסמאא בעת שהתמחה ברפואת עיניים בלונדון. הוא עשה לה עיניים והיא עשתה לו בחזרה, והשאר היסטוריה. לאחר שחאפז אל-אסד האגדי ידע שהוא הולך למות, ושגם בנו הבכור מת בתאונת דרכים ב-94', הוא הזעיק את בנו מלונדון ומינה אותו ליורש. בשאר שב לארצו עם אסמאא והשניים התחתנו בשנת 2000. לזוג שלושה ילדים - חאפז, זיין וכרים - והמשפחה הנשיאותית מתגוררת בווילה - אבל ממש גדולה - בלב דמשק, ולא בארמון כמו שכולם נוטים לחשוב.

רכילות * רכילות * רכילות * רכילות * רכילות * רכילות * רכילות * רכילות *

• הזמרת אליסה, הערביה היחידה שזכתה בפרס "מיוזיק וורלד", מתעקשת להמשיך ולחלום בתוך התרבות המערבית. לאחר שצילמה לא מזמן קליפ עם מפיק ערבי, היא החליטה לגנוז את הקליפ ולצלמו מחדש מחדש עם שני מפיקים, אמריקני וצרפתי. הקנאים טוענים כי "אליסה חושבת שבצורה הזאת היא תוכל להיות שייכת לעולם המערבי, אבל היא שוכחת מאיפה היא הגיעה". בכל מקרה, שיהיה בהצלחה.

• "אני מרלין מונרו הערביה", אמרה השבוע השחקנית הלבנונית מארווה, שהעניקה ראיון מיוחד לעיתון הערבי-ישראלי "כול אל-ערב". כבר בילדותה חלמה מארווה להיות שחקנית ובגיל תשע עמדה לראשונה על הבמה.

"סופיה לורן ומרילין מונרו הן המועדפות עלי ומגיל מוקדם אני מעריצה אותן", אמרה. "אני לא כוכבת ולא משתחצנת על היותי מפורסמת. את זה יקבעו המעריצים שאוהבים אותי", התנסחה בזהירות.

• הזמרת הלבנונית נאנסי עג'רם סיימה סיבוב הופעות בארצות הברית שנמשך שבועיים. בסביבתה של עג'רם מספרים כי ההופעה בלאס וגאס היתה הגדולה ביותר עם קהל של 4,000 איש. עג'רם הופיעה גם במיאמי, בדטרויט, בניו ג'רסי, בשיקאגו ועוד. טרם יציאתה לארה"ב הצטלמה הזמרת קליפ לקלטת ילדים שנמכר בימים אלה בחנויות.

• מדוע מונעת כוויית את כניסתה של הזמרת אמל חיג'אזי לתחומיה? הזמרת טוענת כי הרשויות בכוויית מונעות ממנה לקבל ויזה, זאת לעומת זמרות לבנוניות אחרות שכן קיבלו אשרת כניסה ואף ערכו שם הופעות. "לא משנה לי אם אופיע או לא, מספיק שייתנו לי לבקר", אמרה. בתקשורת הערבית דווח כי בכוויית לא מרוצים מכך שחיג'אזי צילמה לאחרונה קליפ, בו היא לובשת שמלה ועליה סמל של חברה מסחרית שהוחרמה לאחרונה בכוויית. צרות של עשירים, כבר אמרנו?

• עיראק חוגגת את זכייתה של הזמרת העיראקית שד'א חסון בת ה-26, בתחרות "סטאר אקדמי". חסון גברה על שלושת המתחרים בשלב האחרון של התחרות, ממצרים, לבנון ותוניס, וגרפה 40% מכלל קולות הצופים. לכתבה המלאה במחסום »

• הדוגמנית ואשת העסקים הלבנונית, נטלי פדלאללה, קפצה השבוע למצרים כי לפתוח סוכנות דוגמנות והלבשה. "אני יודעת מה הציבור המצרי רוצה ומה מתאים לו", הכריזה פדלאללה. אגב, פדלאללה לא מוכנה עדיין לגלות לנו אם היא מעוניינת להינשא שוב לאחר שהתגרשה לאחרונה.

לקבלת עדכונים ב-RSS על כל מדורי נענע אקטואליה, העתיקו את הלינק המצורף:
http://rss.nana10.co.il/?s=126&Cat=10576

להסבר על RSS