חשד לאי סדרים בהתנהלות עמותת "גדולים מהחיים"

חברים בעמותה טוענים כי משפחות של הוועד המנהל נסעו לחו"ל על חשבון תרומות, במקומם של ילדים חולי סרטן. עורך הדין של העמותה: הם מקורבים של מקים העמותה שהודח ופועלים ממניעים זרים

חברים בעמותת "גדולים מהחיים", המארגנת פעילויות לילדים חולי סרטן, טוענים כי בני משפחות של חברי הוועד נסעו לחו"ל על חשבון התרומות. הבוקר (שישי) פורסם ב"מעריב" כי שלושה מחברי האספה הכללית של העמותה פנו לרשם העמותות, בדרישה לבדוק אי סדרים בהתנהלות העמותה.

לטענת המתלוננים, אשתו של אחד מחברי הוועד הצטרפה שלוש פעמים לנסיעות של העמותה בחו"ל, על חשבון כספי התרומות. במקרה נוסף, הצטרפה בתם לטיול לאורלנדו ולמיאמי, כשהיא תופסת את האחד המקומות שהיו מיועדים לילדים החולים.

במכתב שנשלח לרשם העמותות, נטען בין היתר כי "משפחתו של חבר הוועד מצאה לנכון להפוך את העמותהלסוכנות נסיעות פרטית של בני המשפחה, על חשבון העמותה". עוד הם טוענים כי שתי משפחות של חברי ועד הצטרפו לנופש משפחתי של הילדים החולים בניגוד לנהלים.

עורכי הדין של העמותה, אופיר צברי וחן בכר, אמרו בתגובה כי המתלוננים הם מקורבים של ציון אבוטבול, מקים העמותה שהודח, וכי תלונתם נובעת ממניעים זרים. אבוטבול הודח לפני כארבעה חודשים, בעקבות פרסומים על חשדות לאי סדרים כספיים בניהול העמותה.