שלמה גולדווסר: ממשלת ישראל אינה עושה די לשחרור החטופים

אביו של אודי גולדווסר, המוחזק בשבי חיזבאללה, אמר כי ממשלת ישראל אינה עושה כל שביכולתה למען השבויים. בכיר בחיזבאללה התבטא לראשונה על מצב השבויים ואמר כי הם זוכים ליחס אנושי

שלמה גולדווסר, אביו של החייל החטוף אודי, אמר הבוקר (שישי) כי ממשלת ישראל "אינה עושה הכל כדי להביא לשחרורם של החטופים". בראיון לגלי צה"ל, אמר גולדווסר כי "לו אלה המחזיקים בבנים שלנו היו רוצים להעביר איזשהו מסר, מה יותר פשוט מלשלוח לנו קלטת, או להראות בתחנת הטלוויזיה שלהם את הבנים, כמו שעשו האירנים?".

אתמול הצהיר בכיר בחיזבאללה, מחמוד קמאטי, כי שני החטופים הישראלים המוחזקים בלבנון - אלדד רגב ואהוד גולדווסר- זוכים ליחס אנושי. לדבריו, "אסירים ששוחררו בעבר והיו בשליטתנו, הצהירו על האופן המכובד שבו התייחסו אליהם, על פי דרך האיסלאם לשבויי המלחמה". לדבריו, "כשחייל של האויב הופך לשבוי, הוא זוכה ליחס הומניטרי, יחס המאפשר לו לחיות בדרך רגילה ואנושית. הצד הפוליטי, הצבאי והביטחוני אינם מהווים שיקול".

חוסיין סווייטי, שערך את הראיון עם קמאטי עבור העיתון "א-סינארה", היוצא לאור בנצרת, אמר לגלי צה"ל כי דובר החיזבאללה סירב להתייחס לנושא, מאחר שלטענתו "כל התיק נמצא אצל נסראללה". לדבריו, "זאת הפעם הראשונה שמישהו מהנהגת הארגון מדבר בנושא הזה. עד עכשיו הם תמיד סירבו".

עשרות בני אדם יצאו הבוקר מתל ברוך, בצפון תל אביב, לצעדה למען החיילים החטופים. הם יצאו לדרך בתחילת החודש שעבר מאילת וצועדים דרך שביל ישראל עד לקיבוץ דן. היום יצעדו עד נתניה ומחר ימשיכו לחדרה.