BETA

04.10.2015

02:08

אהרן נרצח לצד משפחתו, נחמיה בא לסייע ונדקר

אהרן בנט (בניטה), בן 21 מביתר עילית, נדקר למוות ורעייתו נפצעה באורח קשה בפיגוע הדקירה בעיר העתיקה. הרב נחמיה לביא, בן 41, הגיע לסייע למשפחה ונדקר על ידי המחבלה לפני שהספיק לפעול

שידור חי

משפחות שני הנרצחים בפיגוע הירי והדקירה שאירע הערב (שבת) התירו לפרסום את שמותיהם: נחמיה לביא ואהרון בניטה.


הרב נחמיה לביא, שנולד בשם נחמיה לוי, היה בן 41 מירושלים. הוא הותיר אחריו אישה ושבעה ילדים, עבד כמחנך ולפני חודשיים בלבד סיים קורס רבנים צבאיים.


הנרצח השני הוא אהרון בניטה, בן 22 מבית"ר עלית. אשתו של בניטה היא אחת הנפגעים הנוספים, שאושפזה לאחר הפיגוע במצב קשה בבית החולים שערי צדק, כשהיא מורדמת ומונשמת. בנה התינוק בן השנתיים אושפז לצדה כשמצבו מוגדר קל מאוד.

 

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, הגיע הלילה לבקר את משפחת האם והתינוק בבית החולים שערי צדק ולעדכן אותם בפרטים מהזירה. סביב מיטתו של התינוק מלווים את נפגע הפיגוע גם בני משפחה וצוות מקצועי של בית החולים, המכיל גם עובדות סוציאליות - שיסייעו לעדכן אותו בהמשך במות אביו.

 

בשעות שלאחר הפיגוע סערה הקהילה החרדית בשאלה אם ההסלמה בטרור נהייתה מסוכנת מכדי לבוא לכותל, כאשר על פי קריאת האדמו"ר החשוב מגור- יש להימנע מלעשות זאת. ימים יגידו אם האזרחים אכן יענו לקריאה זאת או ינסו להמשיך ולעלות לאתר הקדוש כרגיל.

 

בתוך כך, שעות ספורות לאחר הפיגוע נעצרו ארבעה מפגינים בצעדה של פעילי ימין קיצוני לעבר שער יפו. המפגינים, על פי דיווח המשטרה, ניסו לחסום את הצומת וחלקם נכנסו לקניון ממילא ותקפו בן מיעוטים במקום באמצעות גז מדמיע.

 

במקביל, ביישוב עלי שבשומרון, נרגם רכבה של בת 23 באבנים. מצבה הוגדר קל ובתה בת השלושה חודשים ששהה ברכב לא נפגעה. כמו כן, בירושלים נעצר 22 מא-טור שבמהלך מנוסתו משוטרים השליך סכין.

 

אהרן פאמפ, מתנדב זק"א שהוזעק לזירת הפיגוע, סיפר כי "המראות היו קשים. מיד התחלנו בפעולות ההחייאה וברקע בכי התינוק היה קורע. ברגע שהגיעו הצוות עם האמבולנס פונו הנפגעים לבית החולים".

 

יהודה משי זהב, יו"ר זק"א שהגיע לזירת הפיגוע, הוסיף "תוך כדי הטיפול בנפגעים אמרתי תהילים שנצליח להציל אותם. מצבם של הגברים היה אנוש. צוות זק"א ירושלים טיפלו באיסוף הממצאים בזירת הפיגוע".

 

בתוך כך, מסר בעקבות הפיגוע הנשיא ראובן ריבלין כי "אנו נמצאים במאבק קשה, יומיומי ומתמשך. בחיינו בארץ, ידענו תמיד כי המאבק בטרור דורש נחישות ותעצומות נפש אך אנחנו נגיע לרוצחיהם של התמימים והטהורים ולמשלחיהם.
מכאן שלוחה תפילה להחלמתם של הפצועים ונחמה אל משפחות הנרצחים".

 

על הפיגוע לקח כאמור אחריות ארגון הג'יהאד האסלאמי, כאשר המחבל מוהנד שפיק בן ה-19 הוא שהוציא אותו לפועל - ונורה במקום למוות על ידי כוחות הביטחון. בארגון החמאס מסרו כי הפיגוע הוא "תגובה טבעית להפרעות הישראליות לתפילות באל-אקצא".

 

המשטרה דיווחה כי המחבל בן ה-19, מוהנד שפיק, דקר את לביא ובניטה ופצע אותם אנושות, בטרם לקח את אקדחו של אחד מהם וביצע ירי לעבר אשתו של בניטה ובנה. מהירי נפגע כאמור התינוק, שנפצע ברגלו באורח קל. האם שנדקרה נמלטה אז ודיווחה לשוטרים וולוחמי מג"ב שהוצבו כ-50 מטרים מהמקום אודות האירוע, והם רצו לעבר המחבל בעוד הוא מבצע לעברם ירי- ירו בו וחיסלו אותו.