נציג בריטי ידון עם הנייה בעזה בנושא הכתב החטוף

מדובר בנציג הראשון שידון עם אנשי חמאס בממשלה החדשה. מבריטניה מוסרים כי משמעות הפגישה אינה שינוי במדיניות כלפי הממשלה הפלסטינית

נציג מטעם בריטניה ייפגש היום (חמישי) בעזה עם ראש הממשלה הפלסטיני, אימסעיל הנייה, וידון עמו בנושא הכתב הבריטי, אלן ג'ונסטון, שנחטף בעזה לפני למעלה משלושה שבועות – כך דיווח דיפלומט בריטי. הפגישה תיערך למרות החרם שהטיל האיחוד האירופי על ממשלת החמאס.

השליח, ריצ'ארד מייקפיס, הוא הנציג הבריטי הראשון שייפגש עם חבר בממשלת החמאס החדשה. הדיפלומט דיווח כי "המפגש נועד כדי לדון בנושא החטיפה בלבד, ואינו מייצג שינוי במדיניות".

כתב רשת הבי.בי.סי, אלן גונ'סטון, נחטף על ידי חמושים ב-12 במרץ בזמן שנהג במכוניתו. ג'ונסטון עסק בסיקור הרשות הפלסטינית עבור הרשת במשך שלוש שנים. הוא שבוי זמן רב יותר מכל עיתונאי אחר שנחטף עד כה ברצועה. עד כה לא פורסם כל מידע אודות מצבו, למרות הבטחות מצד הממשלה הפלסטינית לאתר אותו.

עמיתיו למקצוע הפגינו ביום שלישי מול לשכתו של יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, בדרישה לשחררו. כמו כן, הם החרימו את פגישתו של אבו מאזן עם יו"ר בית הנבחרים האמריקני, ננסי פלוסי, ולא סיקרו אותו.