שליטי דובאי מואשמים בשיעבוד ילדים

תביעה ייצוגית הוגשה בארצות הברית כנגד שליט דובאי, אחיו ו-500 נכבדים אחרים, בחשד ששיעבדו אלפי ילדים לצרכי מירוצי הגמלים. דובאי: הפסקנו את המנהג, ולבית משפט אמריקני אין סמכות כלפינו

מבוכה בנסיכות דובאי: עורכי דין אמריקנים הגישו תביעת פיצויים ייצוגית כנגדם, בשמם של שישה הורים לילדים - ששמותיהם לא פורסמו - ובשמם של אלפי ילדים. על פי התביעה, שיעבדו שליטי דובאי עשרות אלפי ילדים לצרכי מירוצי הגמלים. כך מדווחת היום (שני) רשת הבי.בי.סי.

התביעה נוקבת בשמו של אמיר דובאי, שייח' מוחמד בין ראשיד אל מחתום ובשמו של אחיו, השייח' חמדאן, וכן בשמם של 500 נכבדים נוספים. על פי התביעה, הנאשמים חטפו וסחרו בילדים צעירים מבנגלדש, סודאן, פקיסטן ומאוריטניה לצרכי מירוצי הגמלים. בעת המירוץ, יש צורך ברוכב קטן וקל משקל במיוחד. נמסר כי כמה מן הילדים שנחטפו היו בני שלוש, וכי הוחזקו בתנאים גרועים מאד, ואולצו להשתתף במירוצים - שלעיתים קרובות היו קטלניים למשתתפים בהם - בניגוד לרצונם.

עורך דינם של בני משפחת המלוכה אמר כי מרשיו הפסיקו לאחרונה את השימוש בילדים במירוצים ואף פתחו בתכנית מיוחדת, בשיתוף עם האו"ם, לשיקומם של הילדים שנחטפו. בעונת המירוצים הבאה, יופעלו רובוטים במקום ילדים. הוא הביע "אכזבה" מכך שלאחר מאמציה של הנסיכות, עדיין מוגש נגדה כתב אישום. לדבריו, לבית משפט אמריקני אין כל סמכות בדובאי, ושליטי הנסיכות לא ישתפו פעולה עם בית המשפט.