מסתבכים והולכים

הוקמה ועדה לקירת פרשת המחוקק הפדופיל פולי. הרפובליקנים מנסים, ללא הצלחה, לשנות את הנושא - חודש לפני הבחירות לקונגרס. עובד לשעבר: יו"ר הקונגרס ידע על הפרשה עוד ב-2004

ועדת האתיקה של הקונגרס האמריקני החליטה היום (חמישי) להקים ועדת חקירה מיוחדת - שתגיש מסקנות "תוך שבועות, לא חודשים" - בפרשת המחוקק הפדופיל מארק פולי. המנדט של הוועדה הוא לחקור "יחסים בלתי נאותים בין חברי קונגרס לשוליות", ונמסר כי היא כבר הוציאה כ-40 זימונים לעדות.

הפרשה גורמת מבוכה לא קטנה לרפובליקנים: היא באה חודש לפני הבחירות לקונגרס, שבהן נראה מצבם של הרפובליקנים רע גם כך. פולי, שהספיק בינתיים להודיע לחילופין שהפרשה נבעה מן האלכוהוליזם שלו ומטענתו - שלא אוששה בשום מקור אחר - שנוצל מינית כקטין על ידי כומר, הוא רפובליקני, ומן הצדקנים שבהם. נסיונותיהם של הרפובליקנים לשנות את הנושא נכשלו; בכל יום, מקבלת הפרשה תפנית נוספת, ורפובליקנים המתמודדים על מקום בקונגרס מדווחים כי הם נשאלים שוב ושוב על הפרשה.

האחרונה שבהן היא הודעתו של קירק פורדהאם, לשעבר עוזר רפובליקני בקונגרס, שהעיד כי עדכן את לשכתו של יו"ר הקונגרס, הרפובליקני ג'יי דניס הסטרט, על פרשיות בהן היה מעורב פולי כבר בשנת 2004 - כלומר, מיד לאחר הבחירות האחרונות לקונגרס. בראיון שמסר אמר פורדהאם כי "אינני מגן על אף חבר קונגרס או אף נושא משרה". מלשכתו של הסטרט נמסר כי "איננו זוכר" את הפגישה.

ההערכה היא כי הסטרט ייאלץ לפרוש בימים הקרובים, בין השאר משום שהתנהגותו - הוא נפגש עם פולי וביקש ממנו לחדול מן ההודעות, אךלא פעל מעבר לכך - מעלה את החשד שהוא ובכירים אחרים התכוונו להסתיר את הפרשה עד לאחר הבחירות. חברים בקונגרס, ביניהם רפובליקנים, הביעו זעם על כך.