"בחייהם ובמותם לא נפרדו"

גופתה של חופית אליה, שנהרגה יחד עם בעלה, צחי ביטון, באסון בתאילנד, טרם שוחררה למרות שזוהתה. גופתו של הבעל תוטס הלילה לארץ ובני המשפחה אומרים: "לא נקבור את צחי לבד"

(0:34 דק')

שלטונות תאילנד מעכבים את שחרור גופתה של חופית אליה, בת 25 מכפר יונה, שנהרגה בהתרסקות המטוס בפוקט, לטיסה בחזרה לארץ - כך טוענים בני משפחתה של ההרוגה. לדבריהם, "גופתה של חופית נותרה בחדר המתים בשל חתימה חסרה של פקיד, שסיים עבודתו והלך הביתה".

בני משפחתה של חופית מבקשים לעכב את קבורת בעלה, צחי ביטון, ואת קבורת חבריה עדי נעים ורותם נאורי, שנהרגו גם הם בהתרסקות המטוס, על מנת שהארבעה ייקברו יחד. "גם בחייהם וגם במותם הם לא נפרדו" אמר ניסים אליה, אביה של חופית.

קרובת משפחתה של חופית סיפרה ל"חדשות נענע 10", כי למרות שזוהתה הבוקר בוודאות - גופתה של חופית טרם שוחררה בגלל בעיות ניירת מול משרד הבריאות התאילנדי. לדבריה, "שאר הגופות הישראליות שזוהו היום עושות דרכן במטוס לבנגקוק ומשם לארץ, ורק גופתה של חופית וגופה נוספת נותרו באי".

בין הגופות המועברות לבנגקוק נמצאת גם גופתו של צחי ביטון, בעלה של חופית. "אנחנו לא רוצים לקבור את צחי לבד ללא חופית – זה לא יקרה בשום אופן", טוענת קרובת המשפחה. לדבריה, היא שוחחה עם נציג משרד החוץ שהבטיח לעכב את הטיסה לארץ עד שגופתה של חופית תשוחרר.

יעל רביע-צדוק, מנהלת המחלקה לתקשורת ישראלית במשרד החוץ, מסרה כי "במהלך היום הפעלנו לחצים רבים על הרשויות בפוקט כדי להביא לשחרור הגופות שזוהו. המטוס האחרון יצא מפוקט כשעל סיפונו ארבעה ארונות, בהם גם ארונו של צחי ביטון. בפוקט נותרו שתי גופות שזוהו, אחת מהן של חופית אליה שזוהתה אחרונה ולכן הנציגים הישראלים והתאילנדים לא הספיקו לסיים את הליך שחרור הגופה. אנו מקווים ששתי הגופות יועברו מחר בהקדם לבנגקוק ומשם לארץ".

עד כה זוהו 7 גופות מתוך 8 הנעדרים הישראלים בהתרסקות המטוס באי. אתמול זוהו גופותיהם של רותם נאורי בת 23, עדי נעים בן 25 וצחי ביטון, כולם תושבי כפר-יונה, לילי אלון, בת 22 מירושלים, וטל פלדמן בת 24 מראשון לציון. היום הובאה לקבורה הילה גרשוני, בת 25 מחולון, שהיתה הראשונה שגופתה הוחזרה ארצה. רחל טוֹפָן, בת 23 מירושלים שהיתה על המטוס, מוגדרת עדיין כנעדרת.