דיווח: "האלמנה הלבנה" של דאע"ש חוסלה במתקפה אמריקנית בסוריה

על פי דיווח בסאן הלונדוני, סאלי ג'ונס, אזרחית בריטית שהצטרפה לדאע"ש בעקבות בעלה ועזרה לו להפיץ תעמולה, חוסלה במתקפה אמריקנית. הפנטגון: "אנחנו בודקים כעת את הדיווח"

בווידאו: מחבלת דאע"ש מבצעת פיגוע

"האלמנה הלבנה של דאע"ש חוסלה". על פי דיווחים שפורסמו היום (חמישי) בסאן הלונדוני, סאלי ג'ונס, בריטית שהצטרפה לארגון המדינה האסלאמית, חוסלה ביחד עם בנה בן ה-12 במתקפה אווירית של ארה"ב.


מהדיווח עולה כי ב-CIA הודיעו למקבילו הבריטי, כי ג'ונס, שזכתה לכינוי "האלמנה הלבנה" נהרגה במתקפה של מזל"ט אמריקני בגבול של סוריה עם עיראק ביוני האחרון.

 

>> לכתבות נוספות בנושא

בפעם הראשונה: דאע"ש קרא לנשים לקחת חלק בג'יהאד

צבא עיראק כבש את העיר הצפונית חוויג'ה: "דאע"ש איבד אחיזה בשטח נרחב"

דיווח: הצבא העיראקי שחרר מדאע"ש את אזור עכאשאת שבגבול עם סוריה

 

ג'ונס עזרה בין השאר לדאע"ש להפיץ תעמולה ברשתות החברתיות. עוד עולה מהדיווח כי ככל הנראה היא ברחה מא-רקה במטרה להגיע לאזור הגבול הסורי עם עיראק, זאת בעקבות מצבו הלא טוב של הארגון באזור. לפי נתונים שפרסמה לאחרונה הקואליציה בהובלת ארצות הברית, הנלחמת בארגון, נותרו פחות מ-2,000 לוחמים באזור בירת המדינה האסלמית בסוריה ויש קושי מהותי לגייס חדשים.

 

 

 

פחות מ-2,000 לוחמים. א-רקה
 

פחות מ-2,000 לוחמים. א-רקה(רויטרס)

 

ג'ונס, מוזיקאית לשעבר, נולדה בגרינוויץ' שבדרום מזרח לונדון. לאחר מכן עברה לקנט שבדרום מזרח אנגליה והתאסלמה. במהלך 2013 עזבה את אנגליה ועברה לסוריה על מנת להצטרף לבעלה, שנהרג במתקפה אמריקנית במקום. לאחר מכן קיבלה את הכינוי "האלמנה הלבנה".

 

בפנטגון לא הצליחו לאשר את מותה של ג'ונס. "אין לנו כרגע שום מידע שיאשר את הדיווח המדובר, אבל הדבר עשוי להשתנות", אמר אדריאן גולווי, דובר מטעם הארגון. עוד הוסיף כי "אנחנו בודקים כעת הסוגיה".

 

בראשון בספטמבר הודיעו "כוחות סוריה הדמוקרטית" כי הצליחו להשתלט על העיר העתיקה ב-א-רקה, בירת דאע"ש בסוריה. עוד מסרו בארגון, המורכב ברובו מכוחות כורדיים ונתמך בידי ארצות הברית, כי העיר נכבשה "לאחר קרבות קשים", וטענו כי כעת הם מחזיקים ב-65% מהעיר.