דיווח: "טראמפ אמר - אני שונא את כל אנשי הבית הלבן"

בתקשורת האמריקנית דווח כי מקורות המעורים בנעשה בגבעת הקפיטול אמרו שהנשיא תקף את אנשי צוותו – אך בבית הלבן הכחישו. סנאטור רפובליקני: "הוא מנהל את הבית הלבן כמו תכנית ריאליטי ומשגר איומים חסרי אחריות"

בווידאו - טראמפ: "אם טילרסון קרא לי דביל - נצטרך להשוות אינטליגנציה"

 

מתיחות בבית הלבן. הסנאטור הרפובליקני בוב קורקר העניק ביום ראשון ריאיון ל"ניו יורק טיימס", בו כינה את הבית הלבן "מרכז לחוסים", והעריך כי הנשיא האמריקני דונלד טראמפ מסוגל לפתוח במלחמת עולם שלישית: "הוא מנהל את הבית הלבן כמו תכנית ריאליטי ומשגר איומים חסרי אחריות שיכולים להוביל אותנו לכך", הסביר.


אתמול (רביעי) דיווח האתר Vanityfair כי מקורבים לנשיא אמרו כי הוא "אינו יציב". גורם פוליטי אישר לאתר האמריקני כי בפגישה בה נדון השימוש בארסנל הגרעיני של ארצות הברית, כינה טראפ את שר החוץ רקס טילרסון "דביל".


טראמפלנד: כתבות נוספות >>

טראמפ: "אם טילרסון קרא לי דביל - נצטרך להשוות אינטליגנציה"
דיווח - שר החוץ האמריקני רצה להתפטר: "טראמפ דביל"

מקורבי טראמפ: "הוא כמו סיר לחץ שעלול להתפוצץ"

 

 

מנהלו התפעולי של דונלד טראמפ, קית' שילר
 

מנהלו התפעולי של דונלד טראמפ, קית' שילר(GettyImages)

 

עוד דווח כי מספר בכירים רפובליקנים ויועצים של טראמפ מתארים את הבית הלבן כסביבה במשבר, כאשר הנשיא אינו מרוכז ונתון למצבי רוח קודרים. שני מקורות המעורבים במתרחש בבית הלבן טענו כי טראמפ אמר באזניו של יועצו קית' שילר: "אני שונא את כל אנשי הבית הלבן! יש יוצאי דופן, אבל אני שונא אותם". בבית הלבן הכחישו את הדיווח בעניין זה: "הנשיא במצב רוח טוב ותחושותיו לגבי העניינים שעל סדר היום חיובית", נמסר.


מעבר לכך, שני מקורות רפובליקנים אחרים טענו כי ראש הסגל ג'ון קלי ממורמר מעבודתו. למרות זאת, הוא נשאר בתפקידו כדי למנוע מטראמפ "לקבל החלטות הרסניות", כך על פי Vanityfair. בהזדמנות אחרת, בכיר לשעבר בממשל טען שקלי ושר ההגנה ג'יימס מטיאס דנו בשאלה מה יעשו אם טראמפ יורה לשגר נשק גרעיני: "האם הם יאתגרו אותו?", תהה הבכיר.

 

 

שונא את כל אנשי הבית הלבן? טראמפ
 

שונא את כל אנשי הבית הלבן? טראמפ(רויטרס)

 

טום בראק, חברו של הנשיא, סיפר ל"וושינגטון פוסט" כי הוא "המום" מהתנהגותו, וגורמים בבית הלבן אמרו שלא לייחוס כי אינם מרוצים מהופעתו הפומבית. לכן, על פי הדיווח באתר Vanityfair, אחד מהם סיפר שהוקל לצוות כאשר טראמפ סירב להופיע בתכנית פתיחת העונה של "60 דקות", בחודש שעבר.

 

 

קית' שילר במהלך קמפיין הבחירות של טראמפ, 2016
 

קית' שילר במהלך קמפיין הבחירות של טראמפ, 2016(GettyImages)