BETA

14.05.2017

01:05

ספינרים? לא מה שחשבתם: הצד האפל של קדחת הספינרים שכבשה את המדינה

כיצד בתוך פחות מחודש הפך הספינר למפלצת שיצאה משליטה? האם האישה שהמציאה אותו ברמת לא קיבלה שקל מההמצאה? וגם מה הקשר לאינתיפאדה והאם הספינר באמת עוזר לשפר את יכולת הריכוז של הילדים? הסיפור המלא מאחורי טירוף הספינרים

אם אתם מחפשים את מי להאשים בהתמכרות החדשה של הילדים שלכם, כדאי שתתחילו להאשים את הכיבוש, כן, מסתבר שהסיפור הלא יאמן מאחורי השגעון שסוחף את המדינה מתחיל באינתפדה הראשונה.

 

לעוד כתבות בנושא:

האם סמסונג גלקסי 8 ישרוד פגיעה של ספינר? צפו

נער שיחק בטבעת מהצעצוע "ספינר" - ופונה לבית החולים

ספינר, הצעצוע לבעלי הפרעת קשב וריכוז, משגע את ילדי ישראל

 

 

ממציאת הספינר, אישה חביבה ויהודיה מפלורידה בשם קתרין הטינגר הגיעה לישראל בשנות התשעים כדי לישראל לבקר את אחותה שמתגוררת כאן. במהלך ביקורה נחשפה הטינגר לסיפורים על ילדים פלסטינים שזורקים אבנים על מכוניות , מה שהיווה השראה עבורה לפתח צעצוע זול שיספק לילדים הפלסטינים תעסוקה מוצלחת יותר - אבל כאן הסיפור מסתבך וגם הופך להיות ממש עצוב.

 

 

האם מאחורי המצאת הספינר מסתתר לו ספין?
 

האם מאחורי המצאת הספינר מסתתר לו ספין?(יח"צ)

 

את הסיפור הטרגי על האישה שבמציאה את הספינר ויכלה להיות מיליארדרית לו רק היה לה כסף לשלם על הפטנט - הביא בהרחבה העיתון הגרדיאן - היחיד שראיין את הייטינגר עד היום. משם הסיפור תפס תאוצה כמעט כמו הספינר ופורסם בכול עיתון מכובד ברחבי העולם: הניו יורק טיימס, וושינגטון פוסט, אפילו כאן בארץ. הבעיה היחידה? ובכן כשמעיינים במה שהמציאה הייטינגר, מתברר כי מה שהיא המציאה - ובכן, זה לא הספינר.  פנינו להטינגר עצמה כמה וכמה פעמים, גם לביתה - אך היא סרבה להתראיין.

 

ובינתיים, בעוד קדחת הספינרים בשיאה, נראה כי השוק לא עומד בעודף הביקוש והמחירים של אלו מאמירים לעשרות ואף מאות שקלים. אם חשבתם שזה הליך טבעי, הרי שטעות מרה בידכם - מסתבר שיד אפלה מכוונת את כוחות השוק. אם תהיתם איפה נולד המחסור הגדול בספינרים, דעו כי יבואנים ישראלים שמחזיקים נציגויות בסין טוענים שמחוץ לכל מפעל ספינרים גדול בסין - עמד בתחילת הדרך רוסי עם אלה גדולה שקבע מה יימכר ולמי - מה שנקרא כוחות השוק.

 

עכשיו נותר החלק השני של הסיפור הזה - הסיבה שבגללה אנשים לא חשבו פעמיים לפני ששלפו את הארנק. כי הספינר, כך מספרים, מחולל פלאים לריכוז. מבדיקה שערכנו עם פרופסור אמיר גבע, חוקר מוח מאוניברסיטת בן גוריון, שערך מחקר מוחי על מאובחני בעיות קשב וריכווז, הרי נראה  שלספינר שאין ממש השפעה על הריכוז של ילדים. ומה עם מי שסובל מADHD? ובכן, גם שם החדשות לא משהו, ומסתבר שהספינר יכול לעשות בדיוק ההפך, ועושה רושם שגם בבתי הספר כבר הבינו את זה. אבל הנה מה ששומעים אם בכל זאת מתרכזים לרגע ברעש סיבובי הספינר - שומעים? כך בדיוק נשמע סופו של טרנד. זמזום מאות מיליוני מיסבים שלכודים בין אצבעות קטנות שמתחילות להש תעמם ומחפשות משהו אחר לשחק איתו. תכינו את הארנקים, הקיץ מגיע.