ריבלין נפגש עם אבו מאזן ומנהיגים מהעולם: "זה הזמן לבנות אמון"

נשיא המדינה נפגש עם מנהיגים שונים שהגיעו להלוויתו של שמעון פרס. "תודה לך שבאת", אמר ריבלין. מוקדם יותר אמר בהלוויה: "זכיתי לצפות בך בהשתאות, כשותף לבנייתה של מדינת ישראל"

נשיא המדינה ראובן ריבלין נפגש היום (שישי) עם מנהיגים מרחבי העולם אשר הגיעו לחלוק כבוד אחרון לנשיא לשעבר שמעון פרס ז"ל.

 

בין השאר נפגש ריבלין עם הנסיך צ'ארלס ויו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. "אני מאמין שזה הזמן לבנות אמון בינינו לבין העולם הערבי", אמר ריבלין, "אנחנו צריכים להילחם על זה ולמצוא את הדרך לעשות זאת".

 

לכתבות נוספות בנושא

>> נפרדים משמעון פרס: ההלוויה בתמונות - ובמילים

>> נתניהו בהלוויית פרס: "שמעון היה איש גדול לעולם, הקדיש חייו למדינה"

>> אובמה נפרד מפרס בעברית: "תודה רבה, חבר יקר"

 

בהמשך נפגש הנשיא עם נשיא צרפת, פרנסואה הולנד. "מאורע עצוב כינס את כולנו כאן יחד, פרידה מאחד מהמנהיגים הגדולים של מדינת ישראל. למרות נסיבות עצובות אלו, זהו כבוד עבורנו לארח אותך כאן. שמעון פרס היה ידיד גדול של העם הצרפתי ושל צרפת. אני מברך אותך על הגעתך", אמר.


נשיא צרפת הודה לנשיא המדינה ואמר: "אני נושא עימי זכרונות מביקורי כאן, לפני שנים אחדות, אז פגשתי את שמעון פרס שכיהן כנשיא. שוחחנו אז לא רק על השלום, אלא גם על רתימת הטכנולוגיה והקדמה לרווחת האנושות".

 

 

הנשיא ראובן ריבלין עם ראש ממשלת קנדה, ג'סטין טרודו
 

הנשיא ראובן ריבלין עם ראש ממשלת קנדה, ג'סטין טרודו(תומר רייכמן)

 

בפגישתו עם ראש ממשלת קנדה, ג'סטין טרודו, אמר ריבלין כי "הנשיא פרס זכה לשגשג ולהיות פעיל וחיוני עד הרגע האחרון. הוא היה נשיא צעיר בן 93. אני רוצה להודות לממשלת קנדה על יחסה כלפי מדינת ישראל, ועל הקשרים המתחזקים ומתעצמים בין המדינות והעמים".


ראש הממשלה טרודו הודה לנשיא על המילים החמות. "אני מצר על כך שביקורי הראשון בישראל הוא בימים עצובים אלה", אמר, "זו הזדמנות להרהר אודות ההישגים הנפלאים של העשורים האחרונים, על האדם המחויב לשלום, דאגתו לרווחת העם היהודי ועוצמתו בעולם כולו. הוא הכיר את אבי מתקופת היותו רה"מ. זהו סופו של עידן. אין לי ספק שהיחסים הטובים בין ישראל לקנדה ילכו ויתחזקו".

 

הנשיא ראובן ריבלין עם נשיא צרפת, פרנסואה הולנד
 

הנשיא ראובן ריבלין עם נשיא צרפת, פרנסואה הולנד(מארק ניימן, לע"מ)

 

מוקדם יותר ספד ריבלין לשמעון פרס בהלוויתו, שבה השתתפו אבו מאזן, נשיא ארה"ב, ברק אובמה, שר החוץ האמריקני, ג'ון קרי, הנסיך צ'ארלס, ועשרות מנהיגים נוספים ממדינות רבות ברחבי העולם. "זכיתי לצפות בך בהשתאות, כשותף לבנייתה של מדינת ישראל", אמר ריבלין.

 

עוד הוסיף ריבלין כי "עבור שנינו, מדינת ישראל לעולם לא תהיה מובנת מאליה, אבל הרבה בזכותך שמעון, עבור בנינו ובנותינו, עבור ידידינו, וכן גם עבור יריבנו, מדינת ישראל היא עובדה שאין עליה עוררין. הייתה בך היכולת הנדירה שמעון, להגות רעיון שנראה אז בלתי נתפס ולהוציא אותו אל הפועל".

 

 

הנשיא ראובן ריבלין עם הנסיך הבריטי צ'רלס
 

הנשיא ראובן ריבלין עם הנסיך הבריטי צ'רלס(מארק ניימן, לע"מ)