ניסיון פיגוע דקירה בדרום הר חברון: הפלסטיני בן ה-16 נורה ונהרג

גל הפיגועים וניסיונות הפיגוע נמשך גם הבוקר לאחר שנער המשתייך לחמולה ממנה יצא המחבל שרצח את הלל אריאל בת ה-13 - ניסה לדקור חיילים בכניסה לכפר בני נעים. לא היו נפגעים. במהלך הלילה נפצעו שני חיילי צה"ל באורח קל בעימותים שהתפתחו במחנה הפליטים דהיישה כשכוח צה"ל ביצע מעצרים

מחבל ניסה לדקור הבוקר (שלישי) חייל בעמדת בידוק בבני נעים, נורה וחוסל. לא היו נפגעים. בנוסף, שני חיילים נפצעו הלילה בעימותים במחנה הפליטים דהיישה.


האירוע התרחש בעמדת בידוק בכניסה לכפר בני נעים, כשמחבל פלסטיני בן 16 ניסה לדקור חיילים של לוחמי גדוד ההנדסה 605. החיילים ירו לעברו של המחבל, פגעו בו והרגו אותו. לא היו נפגעים בקרב החיילים. הנער הפלסטיני משתייך לחמולת טראירה, ממנה יצאה המחבל שרצח את הלל אריאל בת ה-13. המחבלים הדורסים שביצעו את ניסיון פיגוע הדריסה ביום שישי יצאו מאותו הכפר.

 

כתבות נוספות בנושא אינתיפאדת היחידים:

>> גורמי ביטחון פלסטינים: "חשש שיותר מחבלים יפעלו בזוגות ובשלשות"

>> ההתנפלות, הדקירה והתגובה המהירה: תיעוד הפיגוע בשער הפרחים

>> לקראת תקופת החגים: חשש להתגברות פיגועי הסכינים

 

 

זירת ניסיון הפיגוע בבני נעים
 

זירת ניסיון הפיגוע בבני נעים(ללא קרדיט)

 

במהלך פעילות שקיים הלילה צה"ל במחנה הפליטים דהיישה, נזרק לעבר הכוח שהגיע למקום מספר בקבוקי תבערה ואבנים, ושני חיילים נפצעו בעקבות התקרית. חייל אחד נפצע בעקבות כוויה מבקבוק תבערה, חייל שני נפגע משאיפת עשן. השניים פונו לבית החולים "שערי צדק" בירושלים, והחייל שנפגע שמאיפת העשן כבר שוחרר מבית החולים. הכוחות הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות וירי.

 

בפעילות נוספת שערך כוח צה"ל בכפר בני זיד שבחטיבה המרחבית "בנימין", נתפס ציוד ששימש לפעילויות טרור. כוח צה"ל נוסף פעל הלילה בכפר עתיל ומצא במקום רובה ציידים.

 

עוד נודע כי מצבה של השוטרת שנפצעה אתמול בפיגוע הדקירה בשער הפרחים בירושלים ממשיך להיות קשה אך יציב. לאחר שפונתה לבית החולים "שערי צדק", עברה השוטרת חסימת כלי דם וניתוח בעמוד השדרה שנפגע מהדקירה העמוק. בימים הקרובים צפוי להתבהר היקף וחומרת פציעתה.

 

המשטרה העלתה הבוקר את רמת הכוננות בירושלים בשל התחדשות גל הטרור והעלייה הדרמטית במספר הפיגועים בימים האחרונים. העלאת הכוננות בוצעה על ידי מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב יום הלוי. בכך, הקדים הלוי את תגבור הכוחות שצפוי היה להתרחש לקראת החגים, כשמאות שוטרים משלל המחוזות יגיעו לירושלים כדי לתת את המעטפת הנדרשת לשמירה על סדר היום בעיר.

 

 

חיילי צה
 

חיילי צה"ל מבצעים סריקות בכביש 60 (ארכיון)(דובר צה"ל)

 

המדיניות החדשה בעיר היא כי בעקבות הפיגועים, המשטרה תעדף שכונות הן יצאו מחבלים, ובעצם תסגור רחובות וחנויות בהן, בנוסף לכך שהיא תערוך חיפושים וחיכוכים של השוטרים עם האזרחים.

 

גורמי ביטחון פלסטיניים אמרו לחדשות 10 כי ניתן לזהות השפעות של ארגון הטרור דאע"ש על דפוס ההתנהגות של המחבלים שיוצאים לפיגועי דקירה נגד ישראלים. אותם גורמים מביעים חשש כי הפיגועים יהפכו להיות נרחבים יותר בקרוב. עוד נודע כי למרות הרגיעה החלה בחודשים האחרונות, ההסתה ברשתות החברתיות לא פסקה, והתקשורת הפלסטינית ממשיכה לכנות את המחבלים "שהידים".