החשוד כפי שתועד במצלמות האבטחה.
החשוד כפי שתועד במצלמות האבטחה.
,משטרת ניו ג'רזי

טראמפ: "הבית הלבן ממעיט בערכו של דאע"ש ומסכן את הציבור"

דובר של המועמד הרפובליקני פרסם הודעה מטעמו שבה תקף את ממשל אובמה על גישתו כלפי ארגון המדינה האלסאמית. "התנהלותו מהווה תזכורת נוספת לכך שאנחנו צריכים מנהיגות חדשה". קלינטון: "אנחנו צריכים למצוא פתרונות אבל לא לפחד". משטרת ניו ג'רזי פרסמה תיעוד של החשוד הולך ברחוב זמן קצר לאחר הפיצוץ

הבית הלבן תחת מתקפה. המועמד הרפובליקני לנשיאות, דונאלד טראמפ, הגיב היום (שני) למטענים שנמצאו בניו ג'רזי ולמטען שהופעל בניו יורק, שגרם לפציעתם של 29 בני אדם.

 

דוברו של טראמפ, ג'ייסון מילר, פרסם מטעמו הודעה שבה האשים את הבית הלבן בכך שהוא ממעיט מרמת האיום שמהווה ארגון המדינה האסלאמית דאע"ש. "הפחתת ערכו של האיום, שבוצע על ידי ממשל אובמה, מסוכנת עבור הציבור ומהווה תזכורת נוספת לכך שאנחנו צריכים מנהיגות חדשה שתלחם נגד האסלאם הקיצוני", הוסיף.

 

טראמפ עצמו התייחס מוקדם יותר לנושא בראיון ברשת פוקס. "אני חושב שהתדירות של אירועים מסוג זה רק תלך ותגדל", אמר המועמד הרפובלקיני לנשיאות. לגבי המעורבות של גורמים זרים בפיצוץ האחרון במנהטן ובמטענים בניו ג'רזי הוסיף כי "אני חושב שישנם הרבה גופים זרים שמעורבים במקרים האלה".

 

 

תקף את הבית הלבן. דונלד טראמפ
 

תקף את הבית הלבן. דונלד טראמפ(רויטרס)

 

המועמדת הדמוקרטית לנשיאות, הילרי קלינטון, הגיבה גם היא לאירועים האחרונים. "כמו כל האמריקנים, המחשבות שלי הן עם מי שנפצעו, המשפחות שלהם וכוחות ההצלה", אמרה, "אנחנו צריכים להיות עירניים, אבל לא לפחד. אנחנו צריכים למצוא פתרונות ולא לפחד או לפנות אחד נגד השני".

 

על פי דיווחים שפורסמו מוקדם יותר ברשת הטלוויזיה האמריקנית CNN, החשד הוא כי מאחורי כלל האירועים עומד תא טרור אחד, כך לטענת מקור בכיר במדינה. עם זאת הדיווח לא קיבל אישור ממקור רשמי. בתוך כך פורסמה תמונתו של אחמד חאן רחאמי, החשוד העיקרי במעורבות בפיצוץ בשכונת צ'לסי במנהטן שבניו יורק. עוד דווח כי רחאמי לא היה ברשימת המעקב של החשודים במעורבות בטרור

 

במהלך הבוקר התגלו חמישה מטעני צינור שהונחו בתחנת רכבת בעיר אליזבת' בניו ג'רזי. הם פוצצו באופן מבוקר על ידי כוחות שיטור מקומיים. האירוע הסתיים ללא נפגעים ותחנת הרכבת חזרה לשגרה. נפתחה חקירה לבירור הנסיבות, ובשלב זה טרם דווח על חשודים שנעצרו.