העיר קונייטרה. "הירי לא סיכן את כוחותינו"
העיר קונייטרה. "הירי לא סיכן את כוחותינו"
,רעות מישור

צבא סוריה: "יירטנו מטוסים ישראליים בקונייטרה"; צה"ל - "טילים נורו והחטיאו"

על פי דיווחי הצבא הסורי, המטוסים הופלו בשעה שחיל האוויר הפציץ מטרות של צבא אסד בתגובה לזליגת ירי פצצת המרגמה לרמה. בצה"ל אישרו שנורו שני טילים לעבר המטוסים, וטענו כי הם לא סיכנו את הכוחות

בהודעה רשמית מטעם הצבא הסורי נמסר כי הפילו שני כלי טייס ישראליים מטוס קרב וכן מטוס ללא טייס, בזמן הפצצות חיל האוויר מעל לעיר קונייטרה.

 

בדובר צה"ל הודיעו שאכן נורו טילי קרקע אוויר לעבר המטוסים, אך הם לא סיכנו את הכוח. "מטוסי חיל האוויר היו רחוקים ממקור הירי, והירי לא היווה איום על כוחותינו", נמסר בהודעה.

 

הלילה הפציצו מטוסי חיל האוויר משגרים של צבא אסד, זאת בתגובה לירי פצצת המרגמה לעבר רמת הגולן אתמול בשעות הערב. הפצצה, החמישית במספר במהלך השבוע וחצי האחרונים, לא גרמה לנפגעים או נזק.

 

>> לכתבות נוספות בנושא:

הנשיא אסד לפני הפסקת האש: "נחושים להשיב את השליטה בכל האזורים בסוריה"

שעות לפני תחילתה של הפסקת האש בסוריה: 17 ארגוני מורדים אומרים כי לא יצייתו

פרשנות: סיכויי הצלחת ההסכם בין רוסיה וארה"ב אינם גבוהים


 

קרי.
 

קרי. "הפחתה באלימות בסוריה"(רויטרס)

 

מדובר צה"ל נמסר: "אנו רואים במשטר הסורי אחראי לנעשה בשטחו, ולא נסבול כל ניסיון פגיעה בריבונותה של מדינת ישראל ובביטחון תושביה". גם ראש מועצה אזורית גולן, אלי מלכה, התייחס למקרי הירי וטען: "אין הבדל בין זליגה לירי מכוון. הפצצה היא אותה פצצה ומהווה סיכון לחיי אדם".

 

בתוך כך נשמר השקט היחסי במלחמת האזרחים שבסוריה, מאז נכנסה אמש הפסקת האש בין הצדדים לתוקפה. "לפי דוחות מוקדמים ביותר ישנה הפחתת האלימות", אמר הלילה שר החוץ האמריקני, ג'ון קרי, בזהירות, "יש גם דוחות ספורים לפיהם מתקיימת לחימה פה ושם. מוקדם עדיין להסיק מסקנות החלטיות, ואינני מתכוון להשיג מסקנות החלטיות".