BETA

05.09.2016

12:22

עודכן:

אלאור אזריה בבית הדין
אלאור אזריה בבית הדין,
חדשות 10

משפטו של אזריה חודש: "אם הייתה על המחבל חגורת נפץ, אלאור היה היום עם צל"ש"

סגן מפקד הפלוגה של אלאור אזריה העיד בבית הדין הצבאי וסיפר על שיחה שהייתה לו עם מפקד הפלוגה. "הוא אמר שאלאור הסתבך", העיד. עוד הוסיף כי "אמרתי לאלאור שאם הוא ילך למח"ט בלי ביסוס לטענה שהוא חשש ממטען, אז הוא כנראה לא הולך לקבל צל"ש אלא משהו אחר"

‏משפטו של החייל היורה מחברון, אלאור אזריה, התחדש הבוקר (שני) כאשר עורכי הדין מטעם ההגנה ימשיכו להביא עדים שיתמכו בגרסתו של אזריה.

 

העד הראשון, שהעיד לטובת אזריה, הוא דוקטור דב שמעון, כירורג בכיר, שטען כי המחבל סבל מתסחיף אוויר בחזהו ולמעשה מת לפני הירי. עמדה זו מנוגדת לקביעה של פתולוגית מהמכון לרפואה משפטית באבו כביר, שהעידה ביוני האחרון כי "הדימום במוח מצביע על כך שלבו של המנוח עדיין היה בחיים כשהקליע פגע בראשו כי עדיין הגיע דם לאזור הזה".

 

לכתבות נוספות בנושא

>> סגן המ"פ של אזריה: "לא חשבתי שזה מעשה פסול, לפי מה שאלאור תיאר"

>> אחות החייל היורה מחברון: "אני ומשפחתי נתונים בסיוט מתמשך"

>> חבר כיתת הכוננות מעיד להגנת אזריה: "המחבל זז, אם הייתי לידו הייתי יורה"

 

 

 

אלאור אזריה ואביו בבית הדין הצבאי
 

אלאור אזריה ואביו בבית הדין הצבאי(חדשות 10)

 

ביחד איתו הגישה ההגנה את חוות הדעת של פרופסור יהודה היס, שאומרת שהמחבל ככל הנראה מת לפני הירי. התובע נדב וייסמן הציג במהלך הדיון בבית הדין הצבאי פסק דין מ-2011, שבו נקבע שהכירורג הציג עצמו כמומחה בזמן שאינו מומחה ושלח לבית החולים הדסה תעודה מזוייפת. שמעון אמר בתגובה כי לא שילם אגרה של 400 שקלים למרות שעשה ההסמכות. לטענתו הוא אולץ להתפטר לדבריו מהדסה על רקע מערכת יחסים לא טובה עם מנהל המחלקה.

 

סגן מפקד הפלוגה של אלאור אזריה העיד גם הוא ואמר כי "גם אם אני לא מסכים עם ההנחיות, אני עושה אותן וברור לי שהכוונה היא שלא יקרו מקרים דומים במקרה שבו אלאור באמת שיקר".

 

בהמשך התייחס לדברים שאמר לו מפקד הפלוגה. "הוא אמר לי שקרה משהו עם אלאור ושאל מי ירה", העיד, "אחרי זה הוא הבין שזה אלאור ואמר שהוא הסתבך. אמר לי שאלאור הולך להרבה שנים בכלא והוא לא מבין מה עשה".

 

 

אלאור אזריה בבית הדין הצבאי
 

אלאור אזריה בבית הדין הצבאי(חדשות 10)

 

בהמשך עדותו אמר סגן מפקד הפלוגה: "אם החייל הרגיש סכנה, הירי מוצדק. חשוב לסמוך על הלוחמים ובנקודה שהם נמצאים שיחליטו מה נכון ואנחנו מגבים אותם. משתדלים לפחות. לפי הוראות פתיחה באש כל חייל שמזהה סכנה ממשית רשאי לפתוח באש".

 

אב בית הדין: "הוראות פתיחה באש הן לא במחלוקת".


הסמ"פ: "אם הוא חשב שיש חשש שמחבל יפעיל מטען ברור שזה מוצדק. ברגע שמישהו ולא משנה מי זה צועק שיש מטען בזירה זה נכנס לך לראש. ברגע שמישהו מחשיד מחבל או חשוד במטען אוטומטית אנחנו מתייחסים אליו ככזה שיש עליו מטען"

 

עו"ד בסרגליק: "תאשר לי שברגע שיש חשד למטען הירי היה מוצדק".

 

הסמ"פ: "אם הייתה על המחבל חגורת נפץ אלאור היה היום עם צל"ש. אני פונה אליו באופן אישי. שואל 'בינינו, תכלס מה קרה'. אני מאמין לו, הוא חייל שלי והיה מסכן את חייו בשביל חבריו ובשבילי".

 

בהמשך העדות המשיך הסמ"פ להעיד לטובת אלאור ואמר כי "אלאור אמר שפחד מסכין ומטען ושהוא הכניס את הפצוע לתוך האמבולנס, הוא הסתובב וראה את המחבל זז ובגלל האווירה שהייתה באירוע הוא חשב שיש לו מטען והוא עומד להתפוצץ או שהוא ירים סכין או משהו כזה...שאלתי אותו למה חשש ממטען וחשבתי שאם ילך ככה למח"ט כפיר בצורה לא מבוססת הוא לא ייצא מזה. אני ניסיתי להסביר לו שאם המ"פ רואה את זה באור אחר אז זה מה שעובר הלאה ושיידע שהוא כנראה לא הולך לקבל צל"ש אלא משהו אחר".