משפחתו של אורון שאול: "נקים אוהל מחאה מול בית ראש הממשלה"

על רקע הדיווחים על חתימת הסכם הפיוס עם טורקיה שצפויה בשבוע הבא הודיעו הערב הוריו של סמל ראשון אורון שאול, שנפל במהלך מבצע "צוק איתן" ברצועת עזה ומוגדר כחלל במעמד נעדר כי יעלו מחר לירושלים ויקימו אוהל מחאה מול בית ראש הממשלה. "התייעצנו עם נועם שליט שנתן לנו טיפים איך לנהל את המטה והמאבק". גם משפחת גולדין מצטרפת למאבק: "ההסכם עם טורקיה הוא פרס לחמאס"

המאבק נמשך: על רקע הדיווחים על חתימת הסכם הפיוס עם טורקיה שצפויה בשבוע הבא כינסו הערב (שבת) הוריו של החייל אורון שאול מסיבת עיתונאים במהלכה הודיעו כי מחר תעלה המשפחה המורחבת לירושלים ותקים אוהל מחאה מול בית ראש הממשלה.

 

מטרת המחאה הינה לשכנע את שרי הקבינט שלא לחתום על הסכם הפיוס המתגבש עם טורקיה מבלי לכלול את השבתם של הבנים אורון שאול והדר גולדין כתנאי ראשון לקיום העסקה. עוד הודיעו ההורים, הרצל וזהבה, לראש הממשלה שבמידה וייחתם ההסכם ללא השבתם של אורון והדר - הם יחריפו את מאבקם.

 

כתבות נוספות בנושא:

צה"ל קבע: אורון שאול והדר גולדין יוגדרו כחללים במעמד שבויים ונעדרים

הוריו של הדר גולדין: "אנחנו יותר משפחה שבויה מאשר שכולה"
דיווח: ישראל פנתה לחמאס בעניין השבת גופותיהם של אורון שאול והדר גולדין

 

יואל מרשק שינהל את האוהל בירושלים אמר כי המאהל שיקום בירושלים יהיה דומה לזה שהקימו בעבר משפחת שליט. "גם התייעצנו עם נועם שליט שנתן לנו טיפים איך לנהל את המטה והמאבק", אמר מרשק. גם בני משפחתו של אברה מנגיסטו הודיעו כי ייצטרפו למחאה.

 

גם משפחתו של סגן הדר גולדין גינו בתוקף הם ההסכם הצפוי. "בעצם החתימה על הסכם זה ראש הממשלה ייכשל במבחן המהותי הראשון לאחר מלחמת ״'צוק איתן' ויעניק פרס לחמאס על חטיפת סגן הדר גולדין וסמ״ר אורון שאול", מסה המשפחה בהודעה מטעמה, "הגיע הזמן שישראל תהיה זו אשר תגדיר מחירים לחמאס על חטיפת והחזקת חיילים ולא כפי שהתרגלנו בשלושים השנים האחרונות - לשלם אנו מחירים כבדים לאויבינו".

 

 

סגן הדר גולדין וסמ
 

סגן הדר גולדין וסמ"ר אורון שאול ז"ל(חדשות 10)

 

"לא ייתכן שתיתן לטורקים הישגים ותענה לדרישותיהם בעוד שהבנים שלנו עדין מוחזקים בעזה", אמרו ההורים לראש הממשלה נתניהו בשיחה שקיימו עמו ביום חמישי האחרון. "זה חייב להיות תנאי ראשון במעלה לעסקה. זה ערך בעל חשיבות רבה לנו כעם, כחברה, כמשפחות וכהורים השולחים את ילדיהם להגן על המולדת בשליחות המדינה והצבא. בכל מפגש איתנו חזרת והבטחת שאורון והדר יהיו תנאי ראשון בכל משא ומתן לכל עסקה".

 

אתמול קרא דיפלומט בכיר בטורקיה, ד"ר מסוט אוזג'אן, להגביר את שיתוף הפעולה בין שתי המדינות ואמר שבשלב מאוחר יותר ניתן יהיה לשנות את יחסה של מדינתו לחמאס. "גורלם של הישראלים שנמצאים בידי חמאס אינו צריך להיות קשור להסכם הישראלי-טורקי. ואולם, בשלב מאוחר יותר, אחרי שהיחסים בין המדינות ישוקמו, טורקיה תהיה בעמדה טובה יותר לשכנע את החמאס לפעול בצורה חיובית בעניין".

 

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה: ״ישראל ממשיכה כל העת במאמצים גלויים וחשאיים, להשיב לישראל את חיילי צה״ל אורון שאול והדר גולדין זכרונם לברכה, ואת שני אזרחי ישראל המוחזקים ברצועת עזה. ישראל לא תחדל מפעילותה זו עד למימוש המשימה".