הרמטכ"ל גיבה את מפקדו של אזריה: "יש לאפשר לומר את האמת ללא חשש"

בעקבות גילויי האלימות וההסתה נגד מפקד הפלוגה של החייל שהעיד במשפט בו נאשם אזריה בהריגת מחבל פצוע בחברון, פרסם רא"ל איזנקוט הודעת גיבוי לקצין. מוקדם יותר כתב שר הביטחון לשעבר יעלון בפייסבוק: "קורא להנהגה להפסיק לקרוץ למיעוט הקיצוני". גם פרקליטתו של החייל יצאה להגנתו של רס"ן תום נעמן: "אסור בתכלית האיסור לגנות או להכפיש חייל בצה״ל"

גיבוי לקצין שהעיד במשפט של החייל שירה במחבל בחברון. הרמטכ"ל, רא"ל גדי איזנקוט, פרסם היום (ראשון) הודעה בה הוא מעניק גיבוי לרס"ן תום נעמן, מפקד הפלוגה של אלאור אזריה, שהעיד נגד החייל במשפט המתנהל נגדו בימים אלה בגין הריגה. כזכור, בעקבות עדותו, ספג הקצין בימים האחרונים איומים מפעילי ימין וגורמים בציבור.

 

"רס"ן תום נעמן זוכה לגיבוי מלא וכי הנורמה המצופה מקציני צה"ל וחייליו היא אמירת אמת ומתן עדות אמת", נמסר בהודעת צה"ל מטעם הרמטכ"ל, "יש לאפשר למשפט בבית הדין הצבאי בעניינו של סמל אלאור אזריה להתנהל לפי הכללים המקובלים וללא התערבות חיצונית ולאפשר לעדים מטעם התביעה וההגנה לומר את האמת ללא חשש וללא מורא. כל ניסיון להפעיל לחצים על המעורבים בהליך המשפטי ראוי לגנאי".

 

מוקדם יותר תקף שר הביטחון לשעבר, משה יעלון, פעם נוספת את ההנהגה המדינית על רקע אי מתן הגיבוי למפקד הפלוגה של אזריה. "ההסתה הפרועה נגד מפקד הפלוגה רס"ן תום נעמן, היא חצייה נוספת של גבולות, וחובה להיאבק בה" כתב יעלון בחשבון הפייסבוק שלו.

 

הירי במחבל בחברון - כתבות נוספות בנושא:

המ"פ של אזריה העיד: "אלאור אמר לי 'המחבל הזה היה חי והוא צריך למות'"

הפתולוגית במשפט אלאור אזריה: לפני הירי - המחבל עוד היה בחיים

משפט החייל היורה: הצלם שתיעד את אזריה העיד - "הצילומים אותנטיים"

 

"אני קורא להנהגה להפסיק לקרוץ למיעוט הקיצוני, לצאת בקול ברור ונחרץ נגד התופעה הפסולה הזו, ולהעניק גיבוי בסיסי וערכי ללוחם ומפקד המגלה אומץ לב לא רק בשדה הקרב".

 

גם חברת הכנסת ציפי ליבני הגיבה לדברים:" מול המתקפות על רס"ן תום נעמן, שעשה את חובתו והעיד בבית הדין - צריכה לעמוד מנהיגות שמגבה את קציני צה"ל ומחזקת אותם כשהם עושים את הדבר הנכון. שתיקה היא לא אופציה - וקריצה להמון היא חטא גדול".

 

 

יעלון בהצהרה על התפטרותו
 

יעלון בהצהרה על התפטרותו(חדשות 10)

 

צוות ההגנה של אזריה: "אין מקום להתלהמות או לאיומים"

עורכת הדין כרמית שחיבר, שמייצגת את אזריה במשפטו, הוציאה גם היא הודעת גינוי ובה קראה להפסיק את המתקפות נגד המ"פ והדגישה כי למרות שהגרסה שהציג נעמן בבית המשפט שונה מהגרסה שהציג במצ"ח חובה עלינו כציבור לנהוג באחריות. "רס"ן תום נעמן שיקף בעדותו את החוויה האישית שלו ואת התרשמותו מהאירוע", כתבה שחיבר בחשבון הפייסבוק שלה, "אנו מאמינים כי אסור בתכלית האיסור לגנות או להכפיש חייל בצה״ל".


"כסניגורית בצוות ההגנה של אזריה אני קוראת לקולות הקיצוניים לזכור שאין ולא יהיה מקום להתלהמות או לאיומים, אנו מדינת חוק ובית המשפט יאמר את דברו על בסיס הראיות והעובדות וכך עלינו כציבור לנהוג".

 

מוקדם יותר היום עוכב לחקירה תושב השומרון בחשד להסתה ברשתות החברתיות נגד מפקד הפלוגה. החשוד בן ה-34 נלקח לחקירה לאחר שתקף בחריפות בפייסבוק את רס"ן נעמן וכתב: "אם היה המ"פ שלי, על בגידה כזאת הוא לא היה מצליח ללכת על רגליו יותר. בוגד מסריח יש לנדות בוגדים כאלה".

 

בהמשך הפוסט הוא אף כתב כי בכוונתו לפרסם את הפרטים האישיים של נעמן ומשפחתו כדי שיהיה ניתן לפנות אליהם ישירות. עורך דינו, איתמר בן גביר, אמר כי מדובר במעצר מיותר וכי במדינה דמוקרטית מותר למתוח ביקורת נגד קצין שמעיד על פקודו.

 

 

אלאור אזריה, החייל שירה למוות במחבל בחברון, חוזר לביתו לאחר ששוחרר לרגל ליל הסדר
 

אלאור אזריה, החייל שירה למוות במחבל בחברון, חוזר לביתו לאחר ששוחרר לרגל ליל הסדר(חדשות 10)