בלגיה: עצרנו 12 חשודים בתכנון מתקפת טרור בזמן משחק של הנבחרת ביורו 2016

המשטרה הבלגית פרסמה כי היא עצרה הלילה 12 בני אדם החשודים בכך שתכננו לבצע מתקפת טרור בבריסל במהלך משחק של הנבחרת הבלגית מול אירלנד שיתקיים היום במסגרת יורו 2016. בימים האחרונים פורסם כי דאע"ש איים לבצע פיגועים בבלגיה ובצרפת, המארחת את הטורניר

משטרת בלגיה עצרה הלילה (שבת) 12 בני אדם, חלקם תושבי המדינה, החשודים בתכנון מתקפות טרור במדינה לאחר שביצעה פשיטה בכ-40 בתים ברחבי המדינה. ביום רביעי הזהירה המשטרה הבלגית מפיגועים מידיים של דאע"ש בבריסל ובצרפת, זאת בנוסף להתרעות נוספות שהתפרסמו על כך שהארגון מתכוון לבצע פיגוע גדול במדינה המארחת בימים אלה את טורניר הכדורגל האירופי יורו 2016.

 

"40 אנשים נלקחו לתשאול, 12 מתוכם נעצרו. בית המשפט יכריע בהמשך היום האם לשחררם", נמסר מהמשטרה הבלגית, שגם הוסיפה כי נמצא קשר בין כמה מהעצורים. רשת השידור הבלגית VTM דיווחה כי כמה מהעצורים תכננו לבצע פיגועים באזורים הומי אדם בבריסל במהלך משחק הנבחרת הבלגית מול אירלנד שאמור להתקיים היום אחר הצהריים, ובבורדו שם יתקיים המשחק עצמו.

 

 

32 נהרגו. הפיגוע בשדה התעופה בבריסל
 

32 נהרגו. הפיגוע בשדה התעופה בבריסל(סקיי ניוז)

 

בלילה שבין שני לשלישי רצח פעיל דאע"ש, לארוסי אבאלה, קצין משטרה צרפתי ואת אשתו. אבאלה תיעד את עצמו בשידור חי בפייסבוק כשהוא מתלבט אם לרצוח את בנם בן ה-3 של השניים, והוא אף אמר שיורו 2016 "יהפוך לבית קברות המוני". אבאלה נהרג במהלך חילופי אש עם המשטרה, וכשאלה נכנסו לביתם של הזוג הם גילו את הפעוט בריא ושלם.

 

בנובמבר 2015 בוצעה מתקפת טרור גדולה בפריז שבצרפת ורצחו 130 בני אדם, כשבחודש מרץ האחרון בוצע פיגוע כפול בבריסל, בירת בלגיה, שם נרצחו 32 בני אדם. דאע"ש לקח אחריות על ביצוע הפיגועים בשתי הערים.