יעלון נערך להקמת מפלגה; נתניהו: "ניגוחים פוליטיים חסרי חשיבות"

ראש הממשלה פרסם תגובה חריגה לדבריו החריפים של שר הביטחון לשעבר יעלון וכינה את דבריו "ניגוחים פוליטיים". "ביטחון זה עניין רציני, אי אפשר להביע אמון מלא בהנהגה כשאתה בפנים ולומר את ההיפך הגמור כשאתה בחוץ", אמר נתניהו. יעלון ככל הנראה לא מתכוון להישאר בליכוד ומכוון להקמת רשימה עצמאית

נתניהו משיב אש לדברי יעלון: "חסרי חשיבות". ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף היום (חמישי) את שר הביטחון לשעבר משה יעלון ואמר כי אין לייחס חשיבות לדברים שאמר בנאומו מוקדם יותר היום בכנס הרצליה של המרכז הבינתחומי.

 

>>> יעלון: "ההנהגה מפחידה את האזרחים, אין איום קיומי על ישראל"

>>> ברק: "רק עיוור לא יראה את ניצני הפשיזם ושחיקת הדמוקרטיה"

 

"אי אפשר להביע אמון מלא בהנהגה כשאתה בפנים ולומר את ההיפך הגמור כשאתה בחוץ ולכן לא צריך לייחס חשיבות לכל הניגוחים הפוליטיים הללו", אמר נתניהו בתגובה ישירה שפרסם כמה שעות לאחר הביקורת החריפה של יעלון.

 

נתניהו הגיב לאמירתו של יעלון כי ההנהגה הנוכחית זורעת פחד תמידי בקרב האזרחים על מנת למנוע מהם לעסוק בדברים רבים שדורשים תיקון בחברה. "ביטחון זה עניין רציני. אי אפשר לומר לפני ארבעה חודשים שאיראן היא איום קיומי לישראל והיום בכנס בהרצליה לומר שאיראן היא לא איום קיומי לישראל", אמר נתניהו.

 

בנאומו, יעלון, שהוחלף בחודש שעבר במשרד הביטחון על ידי אביגדור ליברמן, אמר כי אין כיום איום קיומי על ישראל וכי ההנהגה הנוכחית מייצרת איומים מופרכים. "מנהיגות אמתית לא מתכחשת לאיומים, היא רואה אותם נכוחה ונערכת לטפל בהם. בדיוק מה שנמשיך לעשות ברצינות, באחריות ובשיקול דעת למען ביטחון ישראל", שלל נתניהו את דברי יעלון.

 

יעלון במהלך נאומו
 

יעלון במהלך נאומו(עדי כהן צדק)

 

מפלגה חדשה באופק?

במהלך נאומו יעלון הבהיר בצורה חד משמעית כי בכוונתו להתמודד לראשות הממשלה בבחירות הבאות. ככל הנראה התרחיש המסתמן הוא שהרמטכ"ל לשעבר יעזוב את הליכוד ויקים מפלגה עצמאית. לא ברור עוד מי יהיו שותף ומה יהיה אופיה של המפלגה אך דרכו של יעלון החוצה מן הליכוד הולכת ומסתמנת.

 

הוא אמנם עוד לא נקט פעולות רשמיות כדי להוציא לפועל את המהלך ועדיין ישנם חברי ליכוד שמנסים לשכנעו להישאר, אבל נראה שכל האירועים של החודש וחצי האחרונים לא מותירים הרבה מקום לספק – נראה שהפרק הפוליטי הבא של יעלון יהיה מחוץ לליכוד.

בליכוד הגיבו על נאומם של יעלון וברק, ואמרו שכנסת הרצליה הפך לפריימריז של "מפלגת המתוסכלים בקרב על עמדת המושיע של השמאל": "מי שמצאו עצמם מחוץ למערכת הפוליטית מתייצבים הערב מאחורי כל מיקרופון שנפתח בפניהם, ובנאומים חוצבי להבות אומרים בדיוק את ההיפך ממה שאמרו כשכיהנו בתפקידם - העיקר לקבל איזו כותרת בתקשורת ולהישאר בתודעה הציבורית.


מוזר מאוד שאותם דוברים לא אמרו את הדברים הללו כשכיהנו בתפקידם, תמוה מאד ששניהם שיבחו את ראש הממשלה והביעו בו אמון מלא כאשר ישבו בכיסא השר. אידאולוגיה לא משתנה לפי הפוזיציה - אבל זאת לא אידאולוגיה, זאת כיסאולוגיה. השמאל פשוט לא מוכן לקבל את העובדה שהליכוד בשלטון. לצורך כך כל האמצעים כשרים, לרבות פגיעה באינטרסים הביטחוניים של ישראל. הממשלה בישראל לא נחטפה, היא נבחרה על ידי העם".

 

 

 

"זאת כיסאולוגיה". ראש הממשלה בנימין נתניהו(רויטרס)