אביו של אחד המחבלים: "לא ציפינו לזה, הבן שלי לא משוייך לשום ארגון"

בראיון ראשון עם אחמד מוסא מאחאמרה, אביו של אחד המחבלים מפיגוע הטרור בשרונה, התייחס האב מהכפר יטא שבאזור חברון לפיגוע. "לא ציפינו לזה. לבן שלי אין שום שיוך פוליטי", אמר מאחאמרה. עוד הוא סיפר כי כוחות צה"ל הגיעו לביתו ושאלו לגבי בנו: "הם הביאו מהנדס ולקחו את המידות של הבית"

אחמד מוסא מאחאמרה, אביו של אחד המחבלים שרצחו אמש ארבעה בני אדם בפיגוע הירי בשרונה מרקט בתל אביב, התראיין לראשונה ואמר כי הוא היה המום כששמע את החדשות. "החדשות שקיבלנו הן קשות, מפני שהבן שלי לא משויך לשום ארגון טרור או מפלגה", אמר האב.


עוד הוסיף האב, מהכפר יטא שבאזור חברון, כי למרות שלבן יש שני דודים בכלא - אחד עם שבעה מאסרי עולם ואחד שנידון למאסר עולם - לבן לא היה קשר לאירועי טרור בעברו. " לא ציפינו לזה, הבן שלי צעיר והיה בירדן בארבעת השנים האחרונות ורק הגיע לכאן בחמשת החודשים האחרונים אין לו שום שיוך פוליטי", סיפר מאחאמרה.

 

הטרור בשרונה - כתבות נוספות:

>> עידו, אילנה, מיכאל ומילה: הותרו לפרסום שמות ההרוגים בפיגוע בת"א

>> בתגובה לפיגוע בת"א: צה"ל פשט על הכפר יטא, בוטלו ההקלות לרגל הרמדאן

>> נתניהו בזירת הפיגוע בת"א: "רצח בדם קר, נפעל בתקיפות ובשכל"

 

 

 

"לא ציפינו לזה". אחמד מוסא מאחאמרה(רויטרס)

 

לאחר הפיגוע החיילים פשטו על בית אחד המחבלים, סרקו אותו ותיחקרו את בני המשפחה ששהו בו. "החיילים ערכו חיפוש בתוך הבית ושאלו אותי על הבן שלי ואיפה הוא ישן, איפה ראינו אותו לאחרונה ואם יש לו בית משלו. השבתי להם שלבן שלי אין בית משלו ושהוא ישן בבית שלי עם האחים שלו. אחר כך הם הביאו מהנדס ולקחו את המידות של הבית", אמר מאחאמרה.


בתוך כך, הנחה הבוקר מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף יואב מרדכי על הקפאת 204 אישורי הכניסה של בני המשפחות של המחבלים. בנוסף, הוקפאו כל הצעדים שניתנו לתושבי עזה לרגל חודש הרמדאן, בדגש על תפילות הבית. כמו כן הוקפאו כ-83 אלף אישורי כניסה של פלסטינים לישראל, בדגש על ביקורי משפחה של אזרחי יהודה ושומרון בישראל.