ראיון ראשון עם עובד "לאומי קארד" שגנב פרטי לקוחות: "לא התכוונתי לפגוע"

השבוע שלח בית המשפט ל-11 שנים בכלא את אלירן רוזנס, עובד "לאומי קארד" לשעבר, שניסה לסחוט את החברה כשאיים להפיץ את פרטי האשראי של כשני מיליון לקוחות. רוזנס ביקש לנקום בחברה באמצעות גניבת פרטי האשראי של לקוחותיה. בראיון ראשון הוא אומר: "מצטער בפני כל מי שנפגע זו, לא הייתה הכוונה שלי"

"מצטער בפני כל מי שנפגע. זו לא הייתה הכוונה", אומר אלירן רוזנס, עובד זוטר לשעבר בחברת האשראי "לאומי קארד", אשר ללא רקע מוקדם במחשבים הצליח לגנוב את פרטיהם של כשני מיליון לקוחות ולהפוך לאיום ממשי על היציבות הפיננסית של ישראל.

 

רוזנס, שהיה עובד זוטר בחברה, רצה לקבל קידום אך לא קיבל את מבוקשו וכך החל לתכנן לאורך זמן את הליך גניבת הפרטים. "אני בעצמי מנסה לפענח עם עצמי למה עשיתי את זה. לא ברור לי עד הסוף. כמה דברים התערבבו ביחד, בעיקר הנושא של הקידום שלא קיבלתי וגם תהליכים רגשיים לא טובים", מספר רוזנס. "הוא היה מכונן ומשתדל וכל פעם היו מקדמים מישהו אחר. זו הנקמה שלו", אומרת אימו.

 

לאחר שנה בה החזיק רוזנס בקבצים הוא שלח במהלך חופשה בתאילנד מכתב איום לידי בנק לאומי בו איים לחשוף את פרטי הלקוחות אם לא יעבירו לידיו שלושה מיליון דולרים. בסופו של דבר נעצר העובד לשעבר לאחר שבנק לאומי שכר מומחה משא ומתן והרים על רגליה את יחידת הסייבר של המשטרה בשל מה שכונה "איום ממשי על אחד הבנקים הגדולים בישראל". השבוע נשלח רוזנס בהסדר טיעון ל-11 שנים בכלא. "אני ארצה את העונש, יהיה מה שיהיה", הוא אומר.

 

 

 

 

נשלח ל-11 שנה בכלא בגין גניבת פרטי אשראי. אלירן רוזנס
 

נשלח ל-11 שנה בכלא בגין גניבת פרטי אשראי. אלירן רוזנס(צילום מסך)