הסכין שנמצאה בכליו של הנער
הסכין שנמצאה בכליו של הנער
,דוברות משטרת ישראל

בן 14 נעצר במחנה הפליטים שועפט כשבתיקו נמצאה סכין - הוא הודה בתכנון פיגוע

כוח של משמר הגבול זיהה את הנער, תושב מחנה הפליטים, כשהוא מנסה לחצות את המחסום בלי לעבור בעמדת הבידוק. בתיקו נמצאה סכין, והוא הודה בחקירה ראשונית כי התכוון לבצע פיגוע. אמש נעצרה פלסטינית בת 17 בצומת תפוח שבשומרון, כשגם בתיקה סכין

סכין נתפסה הבוקר (רביעי) בתיקו של נער פלסטיני כבן 14 תושב מחנה הפליטים שועפט. מהדיווח עולה כי הצעיר נעצר לאחר שנחשד על ידי כוח של משמר הגבול שפעל במקום, לאחר שלא עבר בעמדת הבידוק כמתבקש. בתחקור ראשוני עולה כי בכוונתו של הנער הייתה לבצע פיגוע.

 

החשוד נעצר על ידי הכוח, והועבר לחקירה. מפקד הגדוד הצפוני שיבח את הלוחמים שעצרו את הקטין, ואמר כי ״הלוחמים פועלים ברמת דריכות גבוהה המוכיחה עצמה מדי יום. עירנות הלוחמים בתצפית ומקצועיותם הובילה למעצר החשוד ומנעה פגיעה בחפים מפשע".

 

 

 

 

הפלסטינית בת ה-17 שנתפסה בצומת תפוח
 

הפלסטינית בת ה-17 שנתפסה בצומת תפוח(מג"ב)

 

אמש עצרו לוחמי מג"ב נערה פלסטינית בת 17 בצומת תפוח שבשומרון, לאחר שסכין מטבח גדולה נמצאה ברשותה.הלוחמים ערכו לה בידוק במחסום, בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל מצה"ל אודות צעירה פלסטינית שיצאה מביתה באזור ג'נין על מנת לבצע פיגוע.

 

מפקד הכוח הבחין כי באחת המוניות שהגיעה לצומת ישנה צעירה, שעוררה את חשדו כשטענה שאין בידה תעודת זהות. הכוח עיכב את החשודה על מנת לזהות אותה, ובתחקור ראשוני עלה כי שמה תואם את המידע המודיעיני שקיבל מהצבא. לאחר מכן הם ערכו כאמור חיפוש ברשותה, ובתיקה נמצאה הסכין עמה התכוונה לבצע את הפיגוע. הפלסטינית הועברה להמשך חקירה. .