לוחמי דאע"ש עוברים תדריך לפני אחד הפיגועים בסיני
לוחמי דאע"ש עוברים תדריך לפני אחד הפיגועים בסיני
,חדשות 10

דאע"ש: הרגנו 4 שוטרים מצריים בפיגוע ירי ליד קהיר

פעילים המשתייכים לארגון דאע"ש במצרים נטלו אחריות על פיגוע הירי שאירע אתמול ליד אתר פירמידות היסטורי בקהיר. על פי הצהרותיו של הארגון מטרת הפיגוע הינה "לפגוע בכוחות הביטחון של הנשיא א-סיסי"

שלוחות של ארגון 'המדינה האסלאמית' במצרים נטלו הבוקר (ראשון) אחריות על פיגוע הירי שאירע אמש בפרברי קהיר, בו נהרגו ארבעה שוטרים מצריים.

 

על פי עדי ראייה במקום, הפיגוע בוצע על ידי מספר רעולי פנים שנסעו על אופנועים ופתחו בירי לעבר השוטרים, אשר שהו באותה העת באתר הקבורה ההיסטורי "סקארה", ובו פירמידה בת 4,600 שנים.

 

הבוקר פירסמו פעילי הארגון ברשתות החברתיות כי הארגון מתחייב להמשיך ולפגוע בחיילים ובכוחות הביטחון המשרתים תחת פיקודו של הגנרל עבד אלפתאח א-סיסי, נשיא המדינה אשר הביא להדחתו של מוחמד מורסי, נשיאה הקודם של מצרים ונציג תנועת "האחים המוסלמים". "על חייליו של הרודן לדעת שאנו אורבים להם בכל פינה, הם לא יהנו עוד בחייהם כל עוד אנחנו בעקבותיהם", נכתב באחת ההודעות.

 

מספר מתקפות הטרור במצרים ממשיך לעלות מאז הדחתו של מורסי בשנת 2013, לאחר ההפיכה הצבאית במצרים. גם כיום, ממשיכה ממשלתו הנוכחית של א-סיסי להילחם בתומכיו של מורסי ולדכא אותם, מה שמוביל פעמים רבות לקרבות אלימים ולמותם של עשרות גורמי ביטחון בכל רחבי מצרים ובחצי האי סיני בפרט.