סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי. מקימה מטה
סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי. מקימה מטה
,רויטרס

משרד החוץ מקים מטה למלחמה בהסתה ברשת

סגנית שרת החוץ חוטובלי הורתה להקים מטה שיארגן את התשובה הישראלית להסתה ברשתות החברתיות: קשר עם מטות גוגל ו-YouTube כדי להסיר תכנים, יצירת קוד שיאתר מילות מפתח לסרטונים מסיתים, והפצת חומרי הסברה ישראלים בשיח ברשתות

משיבים מלחמה ברשת: במשרד החוץ הקימו מטה ללוחמה בהסתה באינטרנט, בעקבות "תרומתן" של הרשתות החברתיות לליבוי היצרים בקרב צעירים פלסטינים, כדי לעודדם לבצע פיגועים.

 

סגנית השר ציפי חוטובלי הורתה להקים את המטה, שיורכב משלושה אלמנטים עיקריים: איתור סרטוני הסתה ופנייה רשמית מטעם משרד החוץ לרשתות גוגל ו-YouTube כדי להסירם; פיתוח קוד שיזהה ברשתות מילות מפתח כמו "סכין" ו"יהודים" בערבית ובשפות אחרות, ויעזור במציאת הסרטונים הללו; והפצת חומרי הסברה פרו-ישראלים בשיח המתנהל ברשתות.

 

>> הבוקר: תחנת רדיו בחברון נסגרה בשל הסתה

>> הרחבה: ההסתה הפלסטינית ברשתות החברתיות

>> השב"כ: ההסתה, הקיפוח והיאוש מביאים לפיגועים

 

על פי נתוני מערכת הביטחון, המחבלים שביצעו את הפיגועים באינתיפאדת היחידים הנוכחית, בעיקר בגילאי 11 עד 21, הושפעו ישירות מההסתה ברשתות החברתיות. "ההסתה זמינה, מהירה וברוב המקרים אין עליה פיקוח", כתבה. בשבוע שעבר קיימה סגנית השר פגישות עם מנכ"לית YouTube, ועם מנהלת בכירה בחברת גוגל.

 

 

סרטון הסתה פלסטיני שהופץ ברשת
 

סרטון הסתה פלסטיני שהופץ ברשת(חדשות 10)

 

למטה יגויסו כעשרה אנשים, בעלי רקע בערבית ובמחשבים, בדגש על בוגרי יחידת 8200 של חיל המודיעין, והוא יפעל תחת אגף ההסברה.

 

"זהו צעד גדול למלחמה בהסתה", כתבה חוטובלי בהודעה לעיתונות, "המלחמה היומיומית הזו לא יכולה להתבצע בלי מענה יסודי של גוף שירכז את העבודה. הקשרים הטובים שלנו עם מטות הרשתות החברתיות תסייע להוריד את רף ההסתה ברשת - ובתקווה, כתוצאה מכך גם את רף האלימות".