פיגוע בשער שכם: מחבל דקר שוטר בצוואר

מחבל תקף שוטר בן 20 בשער שכם שבירושלים ונורה על ידי כוחות ביטחון ששהו במקום. השוטר טופל על ידי צוות מד"א ופונה לביה"ח הדסה עין כשמצבו מוגדר בינוני. המחבל ככל הנראה נפצע אנושות

פיגוע דקירה בירושלים. מחבל דקר הבוקר (ראשון) שוטר מג"ב בן 20 בשער שכם ונורה למוות על ידי כוחות ביטחון ששהו במקום.

 

צוותי מגן דוד אדום שהוזעקו לזירת הפיגוע העניקו לשוטר טיפול רפואי במקום ולאחר מכן פינו אותו לבית החולים הדסה עין כרם בעיר כשמצבו מוגדר בינוני. המחבל נפצע תחילה אנושות ולאחר מכן מת מפצעיו.

 

מחקירת האירוע עולה כי הפלסטיני, גבר כבן 38 המתגורר בשטחים, הגיע מכיוון שער שכם לרחוב הגיא והבחין בשני לוחמי משמר הגבול שערכו סיור באזור. בשלב זה שלף המחבל ודקר את השוטר תוך שהוא צועק 'אללה ואכבר'. הוא נורה כאמור על ידי הלוחמים, שאיתרו סכין נוספת ברשותו כשערכו חיפוש על גופו.

 

 

המחבל נורה למוות. זירת פיגוע הדקירה בשער שכם
 

המחבל נורה למוות. זירת פיגוע הדקירה בשער שכם(דיווח ראשוני בפייסבוק)

 

בתוך כך, בפעילות משותפת של צה"ל והשב"כ פשטו הלילה כוחות על רדיו "דרים" שבחברון והחרימו ציוד טכני ומשדרים מהמקום. הכוחות פשטו על התחנה בטענה כי במקום מועברים מסרי הסתה נגד יהודים ומדינת ישראל.

 

זוהי אינה הפעם הראשונה במהלך גל הטרור הנוכחי שפעולה כזו מתבצעת בעקבות נסיבות דומות. במהלך החודש פשטו כוחות צבאיים לשתי תחנות רדיו נוספות בעיר, החרימו ציוד והגישו צווי סגירה לבעלים.