השר ישראל כץ: "אחריותנו לומר לפלסטינים – תמשיכו לפגע, תשלמו מחיר כבד"

בראיון לתכנית "המטה המרכזי" הבהיר שר התחבורה והמודיעין כי המחיר המיידי שישלמו הפלסטינים בעקבות אינתיפאדת היחידים הוא היתרי העבודה שלהם: "לא ניתן שפלסטינים יעבדו ביישובים ויהודים יידקרו". בקבינט, לדבריו, לא שוללים הטלת מגבלות נוספות – בהן הגבלת התנועה של פלסטינים בכבישים

"הגענו לנקודה שאחריות הדרג המדיני היא לומר לפלסטינים ש'אם זה יימשך אתם תשלמו מחיר, יוטלו עליכם מגבלות, לא תעבדו בישראל ולא תוכלו לנוע בכבישים'", כך אמר שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, בראיון שנתן הערב (שבת) לתכנית "המטה המרכזי".


לשם ההבהרה, אמר השר כץ כי הסנקציה הראשונה שעשויה לצאת אל הפועל היא שלילת היתרי עבודה. "פלסטינים לא יעבדו ביישובים בעוד יהודים נדקרים", דברי השר.


כץ, חבר הקבינט המדיני-בטחוני, ביקש בנוסף להגן על פעולות הממשלה בירושלים שהביאו לטענתו להפחתת הפעילות החבלנית בבירה "בצורה דרסטית". זאת, בזכות ההפרדה בין פעילי הטרור לאוכלוסייה הפלסטינית ותגבור הכוחות.


השר גם לא חסך את שבטו ממוחמד ברכה, חבר "הרשימה המשותפת" שהשתתף בסוף השבוע בהפגנות נגד הוצאת התנועה האסלאמית אל מחוץ לחוק. "ברכה הקומוניסט מגן על התנועה האסלאמית שמעודדת ערבים לפנות לאלימות. הוא יודע על ההוכחות שהפלג הצפוני עובד עם החמאס ומשתף פעולה במהומות בהר הבית", ציין השר.