מפגין בבריטניה נגד המעורבות הצבאית בסוריה
מפגין בבריטניה נגד המעורבות הצבאית בסוריה
,רויטרס

מאות הפגינו בלונדון נגד הרחבת המתקפות לסוריה: "לא נלחמים במלחמה באמצעות מלחמה"

כשהם צועדים בהמוניהם ב-18 מוקדים שונים ברחבי בירת בריטניה, לרבות מעונו של ראש הממשלה קמרון בדאונינג 10, קראו מאות מפגינים "לא להפציץ בסוריה" וטענו בתוקף כי הצטרפות למתקפות הקואליציה במדינה המזרח תיכונית "רק תחזק" את ארגון הטרור: "חפים מפשע רבים ימותו, ולשם מה?"

מאות הפגינו אחר הצהרים (שבת) בלונדון במחאה על מעורבותה של בריטניה בהתקפות האוויריות כנגד ארגון דאע"ש. זאת, לקראת ההרחבה הצפויה של הפעילות הצבאית נגד דאע"ש משטח עיראק לשטח סוריה.


בצעדות גדולות שנערכו ב-18 מוקדים שונים בעיר, כמו גם מול מעונו של ראש הממשלה בדאונינג 10, נשאו המפגינים שלטים עליהם נכתב "אל תפציצו את סוריה" ו-"לא נלחמים במלחמה באמצעות מלחמה". חברת מועצת אוקספורדשייר רותי ברנדט הוסיפה: "כריעת הברך היא בדיוק מה שדאע"ש רוצים. במקום להביס אותם, אנחנו רק מחזקים אותם יותר. חפים מפשע ימותו, ולשם מה? לא נלמד שום דבר מ-15 השנים האחרונות?"


בשבוע הבא צפוי הפרלמנט הבריטי להצביע על הרחבת פעילות חיל האוויר הבריטי, בעקבות הצהרה של ראש הממשלה דיוויד קמרון, לפיה "בריטניה אינה יכולה עוד לשבת בחיבוק ידיים ולתלות את בטחונה במדינות אחרות".

 

 

אנשי דאע"ש בסוריה
 

אנשי דאע"ש בסוריה(חדשות 10 (ארכיון))

 

יושב ראש מפלגת הלייבור הבריטית, ג'רמי קורבין, אמר כי יתנגד להצעה. כדי להעביר את ההצעה, יהיה על קמרון אפוא לשכנע מספר חברים במפלגה השמרנית בראשה הוא עומד לתמוך ברעיון, וכן לנסות לעקוף את התנגדותו של קורבין באופוזיציה.


ההיענות לרעיון לתקוף אווירית בסוריה צברה תאוצה בבריטניה בעקבות מתקפת הטרור בצרפת הסמוכה, שהביאה למות 130 בני אדם. רבים טענו בעקבות המתקפה כי פעולה דרסטית נגד דאע"ש נחוצה על מנת למנוע מתקפות דומות נגד בריטניה.