נתניהו בצומת הגוש: "אנחנו לא במצב של חומת מגן - ובזכות אותו המבצע"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ביקר היום בצומת גוש עציון שהפכה לאחד ממוקדי הטרור בגל הנוכחי - ודיבר על הקושי להתמודד עם המפגעים, והדרכים לייעל זאת: "מבצעים בידוק לכל רכב פלסטיני שעולה על ציר ראשי, שוללים היתרי עבודה ממשפחות מפגעים, מקימים מעקפים ופועלים ברשתות החברתיות"

"אין מגבלות, יש תמיכה": ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר היום (שני) בצומת גוש עציון, שהפכה לאחד ממוקדי החיכוך והפיגועים בגל הטרור הפוקד את ישראל בחודשיים האחרונים.

 

נתניהו, שסייר במקום עם שר הביטחון משה יעלון ועם סגן הרמטכ"ל ומפקדי צה"ל בגזרה, שלח תנחומים למשפחותיהם של הנרצחים האחרונים, בהם הדר בוכריס מצפת שנדקרה למוות אתמול בצומת.

 

"בצד ההתקפי, אנחנו נכנסים לכל מקום", תיאר נתניהו את פעילות צה"ל, "נכנסים לכפרים, ליישובים, לבתים - ומבצעים מעצרים נרחבים. אין שום מגבלה על הפעילות של צה"ל ושל כוחות הביטחון, ולהיפך - יש בהן תמיכה מלאה. בניגוד למצב של מבצע 'חומת מגן', צריך להבין, שם היו מפקדות, מעוזים, אלפי חמושים - ומה המצב היום?

 

"היום אנחנו משתמשים בחופש הפעולה שקיבלנו במבצע חומת מגן, ועושים זאת ערב ערב, יום יום", המשיך ראש הממשלה, "ולכן, את מה שידענו אז - מאות הרוגים בשנה כתוצאה ממפגעים חמושים וחגורות נפץ וכלי נשק אחרים - את זה אין לנו, ואנחנו עושים הכל כדי שזה גם לא יהיה. אבל דרושות פעולות נוספות אל מול מה שכן קיים".

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ותא
 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ותא"ל אליעזר טולדנו בסיור בגוש עציון(חיים צח, לע"מ)

 

נתניהו פירט מהן הפעולות הללו: "אנחנו מבצעים בידוק לכל רכב פלסטיני שעולה על הצירים הראשיים, בצירים המובילים אליהם. במקומות כמו בצומת הגוש יש פתרונות נקודתיים, כלומר מעקף מקומי של הצומת, לפי המלצת גורמי הביטחון. שלישית, נשלול היתרי עבודה בהיקף נרחב למשפחות של מפגעים. משפחה כזאת מודעת לעובדה שיש בתוכה מי שהוא קיצוני ומי שעומד לפגע, ולמשפחה כזאת אין זכות לעבוד במדינת ישראל.

 

"בנוסף, אנחנו נערכים לטפל גם ברשתות החברתיות באמצעים שונים - אבל, נדמה לי שאת האמצעים החשובים ביותר יש בידינו וזה אורך רוח, אומץ לב ונחישות להילחם בטרור הזה כפי שנלחמנו בביטוייו השונים לאורך מאה השנים האחרונות", סיכם ראש הממשלה.

 

יעלון ביקר הבוקר באלון שבות את משפחתו של יעקב דון ז"ל, שנרצח בשבוע שעבר בפיגוע באותו צומת. "התרגשתי לפגוש משפחה אצילית ומיוחדת במינה, שהחינוך והרצון לחנך דורות של צעירים הם חלק בלתי נפרד מדרכם", אמר יעלון, "מאז הרצח, אני שומע על יעקב סיפורים החושפים איזה איש מרשים היה, ועד כמה הטביע חותמו על תלמידיו. יעקב היה איש שבא מאהבה לכל אדם באשר הוא אדם. כך חינך את ילדיו ואת זאת הנחיל לתלמידיו".