דיווח: אובמה הורה לחקור האם מסולפים דוחות בנוגע להצלחה במאבק בדאע"ש

על רקע הביקורת בנוגע להצלחת המתקפות האמריקניות על יעדי דאע"ש, "הניו יורק טיימס" דיווח כי נשיא ארה"ב הורה לחקור האם גורמי מודיעין מגישים לוושינגטון דוחות המציירים תמונה מוטעית של פגיעה ממשית בארגון הטרור. אובמה במהלך התייחס לנושא במהלך ביקורו במלזיה: "הבהרתי לכל יועצי הביטחון הבכירים שלי שאני מצפה שהם לא ירפו"

מבוכה בבית הלבן על רקע הביקורת בנוגע להצלחת המתקפות האמריקניות נגד יעדי דאע"ש במזרח התיכון. עיתון "הניו יורק טיימס" דיווח הבוקר (שני) כי הנשיא ברק אובמה הורה לחקור האם מוגשים לו דוחות מסולפים בנוגע להצלחה במאבק בארגון "המדינה האסלאמית".

 

על פי הדיווח, בבית הלבן חוששים כי כמה גורמים במרכז המודיעין האמריקני לא מספרים להם את האמת בנוגע ליעילות ותוצאות התקיפות, וכי בפועל אין פגיעה ממשית בדאע"ש.

 

הנשיא אובמה התייחס לנושא אתמול במהלך ביקור שערך במלזיה והבהיר כי הוא מצפה לשקיפות מלאה מהאנשים האמונים על העברת הדיווחים לוושינגטון.

 

"אני הבהרתי כל הזמן לכל יועצי הביטחון הבכירים שלי שאני מצפה שהם לא ירפו", אמר אובמה, "אפילו אם גורמי המודיעין יביעו את דעתם, כלומר יגישו ניתוחים ופרשנויות על הנתונים שסותרים את המדיניות שלנו".

 

 

מודאג מאמינות הדיווחים שהוא מקבל מגורמי המודיעין. נשיא ארה
 

מודאג מאמינות הדיווחים שהוא מקבל מגורמי המודיעין. נשיא ארה"ב אובמה(רויטרס)