זהותו של מחבל נוסף מהמתקפה על פריז פורסמה: סורי שהתגנב לאירופה כפליט

אחמד אלמוחמד, בן 25, הגיע לאי היווני לרוס ב-3 באוקטובר עם מחבל נוסף שביצע את מתקפת הטרור הקטלנית בפריז בסוף השבוע - כך פרסם העיתון הסרבי "בליק". קודם לכן פורסמה הבוקר זהותו של מחבל נוסף, צרפתי מפרבר של פריז, וש-6 מקרובי משפחתו נעצרו

בווידאו: הדיווחים הראשוניים אמש על הטרוריסטים שהתחזו לפליטים

העיתון הסרבי "בליק" מפרסם הבוקר (ראשון) זהות של מחבל שני מתוך השמונה, לפחות, שביצעו את מתקפת הטרור הקטלנית בפריז שלשום.

 

מדובר באחמד אלמוחמד, בן 25, בעל דרכון סורי, שפוצץ את עצמו בעזרת חגורת נפץ באולם בטקלאן, שם נטבחו לפחות 80 צופים בהופעת רוק. קודם לכן, פורסמה זהות ראשונה של מחבל - עומאר איסמעיל מוסטפיי (29), מהפרבר קונקורנה שבסמוך לפריז. ששה מקרובי משפחתו נעצרו. בנוסף, בפרבר של פריז אותר רכב סיאט שעל פי החשד שימש כרכב מילוט לחשודים - ובו נמצאו שלושה רובי קלצ'ניקוב סוג הנשק ששימש את הרוצחים.

 

>> עדות מהתופת: "התחזיתי למתה במשך שעה"

>> האם הסיוט הגדול של משבר הפליטים התגשם?

 

על פי העיתון הסרבי, אלמוחמד התגנב לאירופה במסווה של פליט, כאשר הגיע לאי היווני לרוס ב-3 באוקטובר, בצוותא עם מחבל נוסף שביצע את הפיגוע, ושזהותו טרם פורסמה. לסרביה הגיע אלמוחמד ב-7 באוקטובר, ממקדוניה, דרך מיראטובצה הסמוכה לגבול, ובמהלך שהותו במדינה לא היה חמוש, על פי הדיווח. הוא הגיע לפרשבו, שם נרשם כמבקש מקלט, אבל נמלט משם במהירות, לקרואטיה, אוסטריה, ולבסוף הגיע לפריז, שם היה שותף למתקפה.

 

 

ניצולים מהטבח באולם הבטקלאן, שלשום בפריז
 

ניצולים מהטבח באולם הבטקלאן, שלשום בפריז(רויטרס)

 

על פי הדיווח בסרביה, התבקשו אנשי רשויות הביטחון המקומיים לסייע לכוחות הביטחון הצרפתיים, מכיוון שבסרביה רשמו את כל הפליטים שעברו דרכם במהלך גלי ההגירה העצומים והבלתי פוסקים מהמזרח התיכון ומאפריקה לחופי אירופה. מאגר המידע הנמצא בידי הסרבים, נטען ב"בליק", הוא הנרחב ביותר על הפליטים שנכנסו לאירופה דרך הבלקן.

 

התביעה בפריז אישרה כי המחבלים בחגורות הנפץ הסתובבו ברחבי פריז בשלושה צוותים, וכי שניים מהם הגיעו דרך יוון. דרכונו של אלמוחמד נמצא ליד גופתו. ניקוס טוסקאס, סגן השר היווני המפקח על המשטרה, סיפרה כי אלמוחמד "הזדהה כפליט לפי חוקי האיחוד האירופי", בעודו חוצה את גבולות המדינה.

 

 

תעודת הזהות של אחד המחבלים ממתקפת הפיגועים בפריז
 

תעודת הזהות של אחד המחבלים ממתקפת הפיגועים בפריז(BLIC)